Ułatwienia dostępu

Camping Sudety - malowniczo położony akwen wodny z piaszczystą i strzeżoną plażą, wyspą, molem, boiskami sportowymi oraz siłownią plenerową. To tutaj wypożyczysz kajak, rower wodny lub łódkę i popływasz podziwiając widok najstarszych gór Europy - Gór Sowich. Zapraszamy do Bielawy - 50 km od Wrocławia.


Największą atrakcją jeziora bielawskiego jest piaszczysta plaża, która w sezonie letnim strzeżona jest przez ratowników Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wyznaczone miejsce do kąpieli jest idealne dla dzieci, młodzieży i osób starszych.

Camping SUdety widok z lotu ptaka
Camping Sudety widok z lotu ptaka

 

Obok kąpieliska znajduje się przystań, z której wyruszyć można na jezioro kajakiem lub rowerem wodnym. Latem wypożyczalnia sprzętu wodnego czynna jest codziennie w godzinach od 10.00 do 19.00 (dni słoneczne). Cena za wypożyczenie kajaków wynosi 15 zł/godzina, 10 zł/30 min. Za wypożyczenie rowerów wodnych -20 zł/godzinę i 15 zł/30 min. Sup z wiosłem - 10 zł/30 minut. Oprócz wypożyczalni na jeziorze funkcjonuje Klub Żeglarski "Wielka Sowa".

Zlot Camperów na Camping Sudety
Zlot Camperów na Camping Sudety

 

Będąc nad jeziorem bielawskim nie sposób nie przespacerować się po molo prowadzącym na wyspę. Warto podkreślić, że tego typu molo znajdujące się tak naprawdę w sąsiedztwie Parku Krajobrazowego Gór Sowich, jest rzadko spotykaną atrakcją. Na wyspie wypocząć można na trawie, w domkach turystycznych lub posiedzieć na pomostach. Zachęca ona również do grillowania na specjalnie przygotowanych paleniskach.

Tuż obok jeziora bielawskiego znajdują się fontanna i basen odkryty wraz z wodnym placem zabaw i zjeżdżalnią. Obiekt ten został w 2016 roku całkowicie zmodernizowany. 

Basen Camping SUdety
Basen Camping SUdety

 

Na miłośników ćwiczeń pod chmurką czeka bogato wyposażona siłownia plenerowa. W jej pobliżu najmłodsi mogą bawić się na placu zabaw z atrakcjami nawiązującymi do wodnych przygód.

Zapraszamy nad jezioro bielawskie przy ulicy Wysokiej!

Bieżące informacje na temat akwenu znajdą Państwo na stroniecampingsudety.pl oraz na Facebooku


Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie
ul. gen. Grota-Roweckiego 8, tel.: 74 8339510, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Bielawa 2022