Góry Sowie (1 km)
GÓRY SOWIE zawsze należały do chętniej odwiedzanych pasm sudeckich. Liczba przybywających tu turystów nie może się równać z np. Karkonoszami, niemniej jednak spore wysokości, dochodzące do ponad 1000 metrów i dobra dostępność komunikacyjna skutkowały dość dużą popularnością. Również i dzisiaj stanowią, zarówno zimą jak i latem, atrakcyjny teren rekreacyjny dla miłośników turystyki pieszej, rowerowej, narciarskiej, a nawet wodnej.
WIĘCEJ
Strefa MTB Sudety (1 km)
Strefa MTB Sudety to największy i najszybciej rozwijający się system górskich tras rowerowych w Polsce, który jest odpowiedzią na rosnący trend aktywnego spędzania czasu wolnego. Budowany jest od 2013 roku przez profesjonalny i zaangażowany zespół, który z rozmachem wprowadza nową jakość i rozwiązania, znane z najlepszych światowych regionów rowerowych.
WIĘCEJ
Pałac w Pieszycach (5 km)
Zamek Pieszycki, zwany Wersalem śląska, jest największym zamkiem barokowym w tej części Polski. Patrząc na piękno tej perły architektury renesansowo–barokowej, turyści odczuwają podziw dla sztuki z ubiegłych stuleci, a rozmach budowy podnosi na sercu każdego zwiedzającego.
WIĘCEJ
Wieża na Kalenicy w Górach Sowich (10 km)
Kalenica (964 m n.p.m.) to trzeci pod względem wysokości szczyt w Górach Sowich. Stanowi ciekawą alternatywę dla "Wielkiej Sowy" pod względem wycieczki jednodniowej. Trasa prowadzi przez rezerwat „Bukowa Kalenica”. Na szczycie Kalenicy stoi stalowa wieża z której podziwiać można rozległą panoramę okolicy.
WIĘCEJ
Muzeum Sztolni Walimskich, Podziemna trasa turystyczna w Walimiu (20 km)
Sztolnie Walimskie to tzw. kompleks „Rzeczka”, jeden z siedmiu kompleksów „Riese” wybudowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej w Górach Sowich. Budowa kompleksu „Riese” była jedną z największych militarnych inwestycji III Rzeszy, która nigdy nie została ukończona.
WIĘCEJ
„Olbrzym” Centrum Muzealno - Turystyczne (22 km)
Jedno z największych przedsięwzięć budowlano-górniczych II wojny światowej. W mocno pofałdowanych, zalesionych Górach Sowich zaczęły powstawać potężne, podziemne, odporne na bombardowanie pomieszczenia.
WIĘCEJ
Twierdza Srebrnogórska - Pomnik Historii (24 km)
Unikatowy obiekt w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedna z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. W chwili powstania (1765-1777) należała do najnowocześniejszych tego typu fortyfikacji w Europie. Największy podziw budził i nadal budzi potężny Donjon, jeden z najciekawszych obiektόw fortyfikacji epoki nowożytnej.
WIĘCEJ
Zamek Grodno - Muzeum Regionalne (25 km)
Średniowieczna warownia, której początki sięgają czasów Piastów Śląskich. W późniejszym okresie zamek został przebudowany na renesansową rezydencję. Dziś jest częściowo ruiną, gdzie zobaczyć możemy zarówno fragmenty średniowiecznych murów, jak i odrestaurowane sale książęce.
WIĘCEJ
Podziemne Miasto Osówka w Głuszycy (25 km)
Ostatnia, główna, największa i najbardziej rozbudowana kwatera Hitlera, budowana na Dolnym Śląsku. To najciekawszy i najdłuższy udostępniony do zwiedzania kompleks wybudowany w Górach Sowich. Do pracy wykorzystywano tam robotników oraz więźniów z obozu koncentracyjnego Gross-Rosen.
WIĘCEJ
Kościół Pokoju w Świdnicy (25 km)
Największa, drewniana protestancka świątynia wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Kościół powstał na mocy pokoju westfalskiego (stąd nazwa), kończącego wojnę trzydziestoletnią 1618-1648.
WIĘCEJ
Zamek Książ w Wałbrzychu (35 km)
Pierwszej pisemnej wzmianki o dzisiejszym Zamku Książ (po niem. Fürstenstein) poszukiwać można w latach 1288- 1292. W tych latach trwała budowa jednego z wielu zamków obronnych księcia świdnicko - jaworskiego Bolka I Surowego o ważnym znaczeniu strategicznym, który to obiekt wówczas uważano także za „klucz do Śląska”.
WIĘCEJ
Park Miniatur w Kłodzku (40 km)
Rozciągający się na powierzchni 20 tys.m² malowniczo położony obiekt, liczący obecnie ponad 30 miniatur (docelowo planowanych jest ponad 100 makiet),wzorowanych na słynnych budowlach z całego świata, a zwłaszcza Europy i Dolnego Śląska, w tym Kłodzka i okolic.
WIĘCEJ
Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie (70 km)
Najdłuższa jaskinia całych Sudetów, położona w Masywie Śnieżnika, odkryta podczas eksploatacji kamieniołomu marmuru w 1966 roku. Korytarze jaskini pokryte są licznymi formami naciekowymi, takimi jak między innymi: stalaktyty, stalagmity czy stalagnaty, uważanymi za jedne z najciekawszych elementów szaty naciekowej w polskich jaskiniach.
WIĘCEJ
Świątynia Wang w Karpaczu (90 km)
Ewangelicki kościół parafialny w Karpaczu w Karkonoszach, przeniesiony w 1842 z miejscowości Vang, leżącej nad jeziorem Vangsmjøsa w Norwegii. Uważany jest za najstarszy drewniany kościół w Polsce.
WIĘCEJ