Ułatwienia dostępu

Zapraszamy na spektakl teatralny "Wow" oraz warsztaty teatralne. Szczegóły na zamieszczonym afiszu.

teatr
teatr
WROCŁAWSKI TEATR PANTOMIMY W BIELAWIE!

Bielawa jako jedna z nielicznych miejscowości w regionie będzie dwukrotnie gościła utytułowany, wrocławski Teatr Pantomimy. To niesamowita okazja, aby na miejscu w Bielawie zapoznać lub przybliżyć sobie tą formę sztuki teatralnej . Mamy ogromną przyjemność poinformować, że w dniu 11 października w ramach Festiwalu Przestrzenie Sztuki Taniec 2023 do Bielawy dwukrotnie zostanie zaprezentowany spektakl "WoW. Na godz. 11.00 zapraszamy min. uczniów lokalnych szkół. Po zakończeniu spektaklu, dla chętnych odbędą się warsztaty teatralne. Natomiast na godz. 18.00 zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego regionu. Cena biletu (tylko) 10 zł. Bilety można zakupić w kasie kina MOKiS lub na stronie: https://ekobilet.pl/mokis-bielawa/spektakl-wow-49671
O spektakl "WoW": w czasach mroku i niepokoju zastanawiamy się nad tym, czym jest przyjemność – przyjemność w życiu, przyjemność z tańczenia czy oglądania tańca. Twórców inspiruje fenomen choreomanii – tanecznej plagi, która przez ponad dziesięć wieków pojawiała się w różnych miejscach Europy. Mania tańczenia na ulicach zgromadziła setki osób we wspólnym szalonym tańcu do wycieńczenia, do utraty przytomności, a czasem – do utraty życia. Do dziś przyczyny tych ekstatycznych ruchów kojarzone są albo z nieświadomym zażyciem psychodelików, w postaci zatrucia sporyszem, grzybem żerującym głównie na trawach i zbożach, albo z chorobą zwaną pląsawicą. Jedna z teorii podaje także, że bezustanny taniec był skutkiem załamania nerwowego, którego przyczyną miał być specyficzny czas pełen zaraz, wojen i katastrof naturalnych.

11.10.2023 r. (środa)
godz. 11:00 + warsztaty ( zapisy na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )
godz. 18:00
Czas trwania: 60 minut
Bilet 10 złBielawa 2022