Ułatwienia dostępu

Od 1.IX.2023 r. bielawianie oraz turyści korzystający z oferty Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielawie mogą regulować swoje zobowiązania za pośrednictwem najbardziej innowacyjnej formy płatności na świecie pn. eyePOS. Są to dedykowane terminale do obsługi płatności tzw. "własnym spojrzeniem", w których potwierdzenie transakcji dokonywane jest na podstawie biometrii oka i twarzy. 

Tę innowacyjną metodę zawierania transakcji wprowadziła na rynek wrocławska firma PayEye, która jako pierwsza na świecie opracowała aplikację pozwalającą na płatności biometryczne. By cieszyć się bezpieczną i szybką metodą regulowania zobowiązań wystarczy pobrać dedykowaną, darmową aplikację, uzupełnić podstawowe dane, zrobić selfie, podpiąć swoją kartę płatniczą i uzupełnić dane do wysyłki. Wówczas, idąc na zakupy nie ma potrzeby wyjmowania gotówki, telefonu lub portfela, a płatność dokonuje się "jednym spojrzeniem". 

Bielawski Ośrodek Sportu i Rekreacji jest pierwszym podmiotem w subregionie wałbrzyskim, który wprowadził tę nowoczesną metodę płatności na swoich obiektach. Terminale eyePOS zainstalowano na Pływalni Miejskiej AQUARIUS, Siłowni i Studiu Odnowy AQUARIUSSPORT, a także na Campingu "Sudety" oraz w parkowej kawiarence EKO Cafe. Zimą skanem tęczówki oka i twarzy będzie można zapłacić także za wstęp na lodowisko plenerowe. 

Wdrożenie innowacji firmy PayEye jest ukłonem w stronę osób aktywnych, dla których największą bolączka jest noszenie ze sobą portfela, karty bankowej czy telefonu. Obecnie klienci OSiR-u mogą cieszyć się swobodą i niczym nieskrępowaną aktywnością, bo za oferowane usługi mogą zapłacić "własnym okiem". 

Działanie to jest zgodne z wizją Bielawy jako "Innowacyjnego miasta przedsiębiorczości, turystyki, ekologii i kultury, w którym warto mieszkać", zapisaną w Strategii Rozwoju Gminy na lata 2022 - 2030.

Aplikacja do płatności biometrycznych
Aplikacja do płatności biometrycznych
Bielawa 2022