Ułatwienia dostępu

Miejska Biblioteka Publiczna  w Bielawie oraz redakcja rocznika miejskiego „Bibliotheca Bielaviana” zapraszają do udziału w konkursie na utwór inspirowany starą fotografią Bielawy. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań lokalną historią oraz propagowanie niezwykłych wydarzeń i miejsc w Bielawie.


Skład komisji:
Prof. Ryszard Waksmund, dr Rafał Brzeziński, Leszek Musiał, Jan Gładysz, Danuta Myśliwiec, Jadwiga Stępień, Urszula Ubych.

Cele Konkursu:
Popularyzacja twórczości inspirowanej fotografią Bielawy – w roku 2023 jest to zdjęcie pochodzące z lat 30. XX w., zatytułowane „Między fabryką a polami”, przedstawiające na pierwszym planie trójkę dzieci nad ogniskiem, a w tle fabrykę Dieriga.  

Uczestnicy:
Konkurs adresowany jest do dzieci, młodzieży, dorosłych.

Kategorie wiekowe:
- uczniowie szkół podstawowych,
- uczniowie szkół ponadpodstawowych,
- dorośli.

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie na adres mailowy redakcji rocznika miejskiego „Bibliotheca Bielaviana” – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w formie elektronicznej, w terminie do 31 października 2023 r. jednego wiersza lub jednego opowiadania inspirowanego załączonym zdjęciem.

Regulamin dopuszcza przesłanie dwóch prac: wiersza i opowiadania. Objętość utworu prozatorskiego nie powinna przekraczać 5 stron tekstu znormalizowanego. Uczestnictwo w konkursie jest jednocześnie zgodą na przetwarzanie danych osobowych (imienia, nazwiska autora i jego wizerunku w celach wynikających z organizacji Konkursu zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U., poz. 922 z późn. zm.), oraz nieodpłatne publikowanie nadesłanej pracy konkursowej w materiałach promocyjnych związanych z Konkursem, prezentacjach pokonkursowych, na stronie internetowej organizatora Konkursu oraz w innych formach utrwaleń.

Kontakt: 694 872 979.


Nadesłane utwory odpowiadające wymogom regulaminu konkursu zostaną opublikowane w serii „Sudecka poezja i proza”. Prace nagrodzone ukażą się w roczniku „Bibliotheca Bielaviana 2023”.

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi 14 grudnia 2023 r., godz. 17.00.

Plakat konkursowy
Plakat konkursowy
Bielawa 2022