Ułatwienia dostępu

Klub sportowy UKS Siódemka Bielawa zakończył realizację projektu pn. „Wygraj wyścig po zdrowie”, który skierowany był do dzieci w wieku 4-8 lat z powiatu dzierżoniowskiego. Przez ostatnie dwa tygodnie realizowane były działania z zakresu edukacji zdrowotnej oraz promocji zdrowego stylu życia, mające na celu zmianę lub poprawę nawyków żywieniowych oraz zachęcające do większej aktywności fizycznej wśród dzieci, jak i rodziców.

W ramach projektu przewidziano pogadanki na temat wpływu aktywności fizycznej na zdrowie, o szkodliwości cukru, o piciu wody i zdrowych nawykach, które możemy wdrażać na co dzień! Omówiony został talerz zdrowego żywienia oraz Nutri-Score, czyli uproszczony systemem etykietowania żywności. Dzieci uczestniczyły w zajęciach ogólnorozwojowych, gdzie na specjalnie przygotowanym torze przeszkód mogły rywalizować pomiędzy sobą, poprawić i rozwinąć swoje umiejętności motoryczne, zwinność, szybkość, wytrzymałość i siłę, a także poprawić koordynację wzrokowo-ruchową i równowagę. Były zajęcia na basenie, zajęcia z dietetykiem oraz zumba. Dzieci losowały specjalnie przygotowane wyzwania i prowadziły dziennik aktywności fizycznej w którym zapisywały minuty dziennej aktywności.

W projekcie wzięło udział ponad 50-cioro dzieci z powiatu dzierżoniowskiego. Na zakończenie projektu Wicestarosta Pan Andrzej Bolisęga, dokonał uroczystego wręczenia medali dla wszystkich uczestników projektu! Relacja z realizacji projektu na bieżąco publikowana była w mediach społecznościowych (FB, IG UKS Siódemka Bielawa).

Zadanie współfinansowane ze środków Powiatu Dzierżoniowskiego.

Michał Gendera 
UKS Siódemka Bielawa

Uczestnicy projektu na murawie boiska przed bramką
Uczestnicy projektu na murawie boiska przed bramką
Bielawa 2022