Ułatwienia dostępu

Bielawa staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem do inwestowania. Konsekwentna polityka tworzenia infrastruktury technicznej (drogi, przyłącza mediów itp.) oraz właściwa planistyka przestrzenna powodują, że w naszym mieście chcą lokować swoje kapitały kolejni przedsiębiorcy. Tym razem, na nieruchomości gruntowej, zlokalizowanej przy ul. S. Żeromskiego, w sąsiedztwie tzw. mikroosiedla i nowo budowanego osiedla TBS, powstał 4 już w Bielawie market sieci DINO. 


Oddany do użytkowania w ostatnim tygodniu czerwca 2023 r. obiekt handlowo - usługowy ma ok. 500 m2 powierzchni użytkowej oraz plac manewrowy i parking. Szacunkowa wartość zadania opiewa na kwotę 3.500.000 zł. Społeczno - ekonomiczną korzyścią dla Bielawy, z realizacji tego przedsięwzięcia, jest utworzenie w nowym obiekcie ok. 15 miejsc pracy. Ponadto do budżetu miasta każdego roku wpływać będą wpłaty z tytułu podatku od nieruchomości oraz z tytułu udziału Gminy w podatku PIT. 

Rezultatem niemierzalnym tej inwestycji będzie znaczny wzrost estetyki wspomnianego wyżej miejsca. Dotychczas ogrodzony teren, zabudowany niszczejącym obiektem gospodarczym, z pewnością chluby Bielawie nie przynosił. Można zatem stwierdzić, że realizacja przedsięwzięcia wpłynie także na poprawę ładu przestrzennego Gminy. Z pewnością części bielawian kolejna inwestycja tej popularnej, polskiej sieci handlowej nie będzie odpowiadać, ale mogą oni dokonywać zakupów w innych, ulubionych przez siebie sklepach. Jestem przekonany jednak, że podobnie jak 3 inne, wcześniej wybudowane w Bielawie markety DINO, i ten nowy także będzie cieszył się dużą popularnością wśród zdecydowanej większości społeczności lokalnej. 

Market Dino przy ul. S. Żeromskiego
Market Dino przy ul. S. Żeromskiego
https://um.bielawa.pl/pl/
Bielawa 2022