Ułatwienia dostępu

W czwartek 22 września w Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki odbyła się gala wręczenia stypendiów artystycznych Burmistrza Miasta Bielawa. W tym roku, to specjalne wyróżnienie z rak burmistrza Andrzeja Hordyja otrzymało w Bielawie aż 27 młodych bielawian:

Natalia Kubiak, Hanna Błachut, Ewelina Woźniak, Aleksandra Walczuk, Alicja Weigelt, Ariena Wiktorska, Aleksandra Suchecka, Matylda Oluwole, Jagoda Kipa, Maja Cędrowicz, Mikołaj Kaczmarek, Aleksandra Karpierz, Natasza Jakubowska, Karen Kaptur, Paweł Policzkiewicz, Alicja Hordyj, Morgan Kaptur, Agnieszka Letniowska, Filip Musiałek, Sara Kwiatkowska, Amelia Furmańczyk, Kinga Purzycka, Kacper Rygiewicz, Maja Waligóra, Julia Udot, Pola Durlik, Patrycja Malinowska.

Warto przypomnieć, ze stypendium ma charakter indywidualny. Jest przyznawane młodym artystom, którzy wykazują się wyjątkową aktywnością twórczą i reprezentują wysoki poziom artystyczny, szczególnie utalentowanym, stale zamieszkującym na terenie Gminy Bielawa. Nagrody przyznawane są w kwotach od 150 do 300 zł, zależnie od zdobytych na konkursach punktów. Są to kwoty, które dzieci będą otrzymywały przez kolejne 10 miesięcy od daty zdobycia stypendium. Pieniądze przekazywane z gminy na ten cel mają wesprzeć młode talenty, które potrzebują środków na swój rozwój. Ważne jest także pokazanie młodzieży, że wysiłek i chęci do rozszerzania swoich zainteresowań są doceniane i nagradzane. 
 
Serdecznie gratulujemy! 

stypendiaartystyczne2022
stypendiaartystyczne2022
Bielawa 2022