Ułatwienia dostępu

Bieg Gladiatora na stałe wpisał się już w kalendarz imprez sportowych miasta. Z roku na rok startuje w nim coraz większa liczba chętnych, co najlepiej świadczy o jego powodzeniu. W miniony weekend 11 i 12 czerwca odbyła się V już edycja tego wydarzenia. Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, w wydarzeniu udział wzięło około 1000 uczestników! Miłośnicy survivalu mieli tego dnia do pokonania siedmiokilometrową trasę normal (około 46 przeszkód) oraz jedenastokilometrową trasę ekstremalną (około 56 przeszkód).
Na trasach biegu, jak co roku, nie zabrakło ścianek wspinaczkowych, kąpieli błotnych, podziemnych tras, tuneli czy lin wspinaczkowych. Podczas biegu, na wymagającym odcinku górskim, nie pomagała też upalna temperatura. Mimo to, wszyscy uczestnicy z uśmiechem
i satysfakcją dobiegali do mety!

Oczywiście dużym zainteresowaniem cieszył się także GLADIATOR JUNIOR oraz GLADIATOR KIDS. Nie tylko dorośli bowiem mogli spróbować swoich sił w biegu i doświadczyć emocji pokonywania przeszkód oraz euforii zwycięstwa – dla dzieci i młodzieży także przygotowane były tego dnia biegi z przeszkodami. Chętnych nie brakowało, a pamiątkowe medale, otrzymali wszyscy uczestnicy.

Warto dodać, że na wydarzeniu, Bielawa promowała się także na specjalnie przygotowanym stoisku informacyjno - reklamowym. Drużyna Urzędu Miejskiego, jak co roku, brała również aktywny udział w biegu.
Organizatorem imprezy było miasto Bielawa i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie.

zespół urzędu miejskiego na biegu gladiatora
zespół urzędu miejskiego na biegu gladiatora
Bielawa 2022