Ułatwienia dostępu

W dniach 1-3 maja 2021  odbyło się wydarzenie pn. Z BIAŁO-CZERWONĄ NA SPORTOWO w ramach którego odbył się Bieg Flagi i Bieg Konstytucji 3 Maja.Celem wydarzenia było:
  • Wyrażenie szacunku do flagi i propagowanie polskiej tożsamości oraz symboli narodowych
  • Upamiętnienie 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja poprzez ukazanie wartości sportu, rekreacji,  które mogą jednoczyć wszystkich Polaków dla jednego celu, jakim jest wspólnota narodowa
  • Zachęcenie do aktywności fizycznej i wzmocnienie zdrowia.
  • Promocja olimpizmu, rywalizacji w duchu fair play oraz idei – „ważny jest udział, a nie zwycięstwo” 

Biegi miały charakter patriotyczno – rekreacyjno - integracyjny co oznaczało, że każdy uczestnik w dowolnym miejscu na świecie pokonywał marszem, biegiem lub na rowerze dowolny dystans z flagą lub z motywem biało-czerwonym.
Biało-Czerwona połączyła wirtualnie blisko 50 uczestników nie tylko z Bielawy, powiatu czy województwa, ale z całego kraju. Uczestnicy łącznie pokonali ponad 730 km.

Najstarszym uczestnikiem był pan Bolesław liczący 65 lat, natomiast najmłodszym uczestnikiem był 6 letni Karol, który pokonał trasę na rowerze  wraz ze swoimi rodzicami.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Miasta Bielawa Andrzej Hordyj.
Organizatorami wydarzenia był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie i Bielawska Akademia Biegania, partnerem organizacyjnym  Miasto Bielawa.
Każdy uczestnik został uhonorowany pamiątkowym okolicznościowym medalem a najstarszy i najmłodszy uczestnik otrzymali dodatkowo pamiątkowy puchar.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuje za  udział  oraz sympatyczną wirtualną atmosferę.

Opr. Grzegorz Różycki

Kolage ze zdjęciami uczestników wydarzenia "Z Biało-Czerwono Na sportowo"
Kolage ze zdjęciami uczestników wydarzenia "Z Biało-Czerwono Na sportowo"
Bielawa 2022