Ułatwienia dostępu

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 7.XI.2022 r., w bielawskim Parku Miejskim, w sąsiedztwie placu zabaw i siłowni plenerowej, rozpoczęto przygotowania do budowy po raz kolejny lodowiska sezonowego.

 

Będzie ono wzbogacać ofertę rekreacyjną parku w okresie 1.XII.2022 r. - 28.II.2023 r. Lodowa tafla o powierzchni 300 m2 (15 m x 20 m) obudowana zostanie dwustronnymi bandami, na których pojawią się logotypy Bielawy oraz potencjalnych reklamodawców. Jednorazowo z obiektu będzie mogło korzystać max. 50 osób. 

W ramach przedsięwzięcia przewidziano również umiejscowienie pawilonu kasowego i namiotu szatniowego. Ponadto, do dyspozycji miłośników mroźnego szaleństwa, oddana zostanie wypożyczalnia sprzętu, wyposażona m.in. w 100 par łyżew o różnych rozmiarach, kaski oraz atestowane chodziki do nauki jazdy. 

Obiekt będzie posiadał własne oświetlenie i nagłośnienie. Aby stworzyć świąteczną atmosferę zaplanowano również montaż okolicznościowych iluminacji. 

Uzupełnieniem oferty lodowiska będzie, możliwość skorzystania z usług gastronomicznych położonego opodal EKO Cafe, w szczególności z gorących posiłków i napojów. 

Planowane przedsięwzięcie ma przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności turystycznej nie tylko Parku Miejskiego, ale i całego miasta. Zakłada się bowiem, że z lodowiska korzystać będą zarówno bielawianie, jak i mieszkańcy okolicznych gmin i powiatów. 

Szacunkowy koszt zadania to ok. 150.000 zł. Zostanie on pokryty z przychodów ze sprzedaży biletów oraz wynajmu sprzętów, a także ze środków własnych Gminy.

Przygotowania do uruchomienia lodowiska plenerowego w Parku Miejskim
Przygotowania do uruchomienia lodowiska plenerowego w Parku Miejskim
Bielawa 2022