Ułatwienia dostępu

Dobiega końca budowa sezonowego lodowiska w bielawskim Parku Miejskim. Powstanie ono w sąsiedztwie placu zabaw i siłowni plenerowej. Lodowisko ma być wzbogaceniem oferty rekreacyjnej w okresie zimowym. Tafla o  powierzchni 300 m2 (15 m x 20 m) obudowana zostanie dwustronnymi bandami i pozwoli na jednorazowe korzystanie z obiektu około 50 osób.

W ramach przedsięwzięcia przewidziano również umiejscowienie pawilonów - kasowego i szatniowego. Ponadto, do dyspozycji miłośników mroźnego szaleństwa, oddana zostanie wypożyczalnia sprzętu, wyposażona m.in. w 100 par łyżew o różnych rozmiarach, kaski oraz atestowane chodziki do nauki jazdy. Obiekt będzie posiadał własne oświetlenie i nagłośnienie. Aby stworzyć świąteczną atmosferę zaplanowano również montaż okolicznościowych iluminacji.
 
Uzupełnieniem oferty lodowiska będzie, możliwość skorzystania z usług gastronomicznych położonego opodal EKO Cafe, w szczególności z gorących posiłków i napojów. Planowane przedsięwzięcie ma przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności turystycznej nie tylko Parku Miejskiego, ale i całego miasta. Zakłada się bowiem, że z lodowiska korzystać będą nie tylko bielawianie, ale także mieszkańcy okolicznych gmin i powiatów. 
 
Szacunkowy koszt zadania to niespełna 150.000 zł. Wstępna analiza ekonomiczna pokazała, że przy 30 % frekwencji prognozowane przychody powinny zrównoważyć poniesione nakłady. 

Jeśli przedsięwzięcie to okaże się "trafionym pomysłem", to w kolejnych latach będzie konsekwentnie powtarzane.

lodowisko - zdjecie z budowy
lodowisko - zdjecie z budowy
Bielawa 2022