Ułatwienia dostępu

W dniu 9 listopada w auli bielawskiego liceum odbył się VIII Powiatowy Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości. Brali w nim udział uczniowie szkół średnich powiatu dzierżoniowskiego a także reprezentanci najstarszych klas szkól podstawowych.

 

W zawodach uczestniczyło 33 uczniów reprezentujących I Liceum Ogólnokształcące im. Jędrzeja Śniadeckiego w Dzierżoniowie, II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II    w Dzierżoniowie, Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Bielawie, Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie, Zespół Szkół nr 3 im. Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej w Dzierżoniowie oraz Szkołę Podstawową nr 10 z Oddziałami Sportowymi w Bielawie.


Zawody zaplanowano na 6 rund i rozgrywano je systemem szwajcarskim. Rywalizacja toczyła się w sportowej atmosferze i sprzyjała integracji środowiska uczniowskiego ze szkół powiatu dzierżoniowskiego. Na trzech pierwszych miejscach znaleźli się reprezentanci II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Dzierżoniowie: Radosław Zawada, Paweł Handwerkier oraz Szymon Kuriata. Tuż za podium na 4 miejscu znalazł się  reprezentant bielawskiego liceum - Wojciech Domagała.  Natomiast na 5 miejscu ex aequo uplasowali się: Michał Czyszczoń i Bartosz Morasz z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Dzierżoniowie oraz Krzysztof Szeremeta i Oskar Konopka z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Bielawie.


Impreza odbywała się w ramach grantu oświatowego przyznanego przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie. Fundatorami nagród byli Przewodniczący Rady Miejskiej w Bielawie – pan Ryszard Dźwiniel oraz Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie.

 
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy uczestnikom za sportową rywalizację !

Uczestnicy VIII Powiatowego Turnieju Szachowego z okazji Święta Niepodległości
Uczestnicy VIII Powiatowego Turnieju Szachowego z okazji Święta Niepodległości
Bielawa 2022