Ułatwienia dostępu

Po przerwie i odpoczynku wracamy do rywalizacji w ramach tegorocznego Pucharu Sudetów w biegach górskich. Kolejna edycja czeka na nas w Bielawie, oferując trochę wakacyjnego relaksu nad Jeziorem Bielawskim i trochę górskiego biegania w Górach Sowich.

Czas na walkę o punkty w klasyfikacji generalnej na obu dystansach – VI Dziesiątka Staropolanki i VI Półmaraton Kalenica odbędą się 17 lipca.
To nie wszystko, bo zanim startujący w nich zawodnicy wybiegną na trasę, ze szlakami Gór Sowich zmierzą się ultrasi – o 9:00 rusza IV Ultra Sowa. Limit czasu na pokonanie 53 km (przewyższenie prawie 2000 m) to dziewięć godzin.
Zapisy na wszystkie bielawskie biegi są wciąż otwarte, a organizatorzy czekają na zgłoszenia:

Ultra Sowa: TUTAJ
Półmaraton i „dycha”: TUTAJ

Biuro zawodów dla wszystkich trzech biegów będzie również czynne w sobotę, dzień przed biegiem, nad jeziorem (ul. Wysoka, OWW Sudety) w godzinach 17:00 – 20:00, a więc po zakończeniu Bike Maratonu, który opanuje sowiogórskie ścieżki w sobotę, tworząc razem z niedzielnymi biegami prawdziwy sportowy weekend w Bielawie.

Półmaraton w tym roku ma 23 km i gwarantuje solidną porcję biegania w górach, choć oczywiście nie taką jak Ultra Sowa. Jeśli komuś natomiast zależy na szybkim bieganiu i dobrze zbiega – niech wybierze bieg na 10 km, podobnie jak ci, którzy biegają nieco wolniej i jeszcze nie są gotowi na dłuższe dystanse w górach. W takim przypadku bielawska Dziesiątka Staropolanki jest idealna – długi, w miarę łagodny podbieg do punktu odżywczego na piątym kilometrze, a potem bieg w dół, do mety. Półmaraton na swojej trasie ma już trochę więcej technicznego biegania, wąskich i stromych odcinków, a trasa biegu jest bardzo interwałowa.

Ultra Sowa to już prawdziwa przygoda, zarówno jeśli chodzi o dystans, jak i otoczenie. Trasa najpierw wiedzie nad Bielawą i Pieszycami, trawersując grzbiet Gór Sowich, a potem wdziera się w najwyższe partie masywu, zaliczając oczywiście po drodze Wielką Sowę. Po trawersie Małej Sowy obniża się na drugą stronę gór, do Sokolca, dociera do Przełęczy Jugowskiej, wspina się na Kalenicę i powoli sprowadza do brzegów Jeziora Bielawskiego.

Po edycji Pucharu Sudetów w Bielawie przyjdzie czas na biegi alpejskie: 15 sierpnia bieg na Przełęcz Okraj w Kowarach, a 18 września Świeradów Run – bieg na Stóg Izerski.
Finał tegorocznego cyklu zaplanowany jest na 1 października w ramach biegu ze Świeradowa – Zdroju do Szklarskiej Poręby, czyli kończymy imprezą Interferie Run.

Więcej: TUTAJ

Przebieg trasy
Przebieg trasy
Przebieg trasy
Przebieg trasy 

Przebieg trasy
Przebieg trasy

 

Przebieg trasy
Przebieg trasy

 

Przebieg trasy
Przebieg trasy
Bielawa 2022