Ułatwienia dostępu

W dniach 27-28.05.2022 w Warszawie odbył się Finał Ogólnopolskiego Turnieju " Mata w każdej szkole". W zmaganiach uczestniczyło 16 najlepszych szkół podstawowych z Polski, które wcześniej wygrały zmagania eliminacyjne w swoich regionach.    Województwo Dolnośląskie w finale reprezentowali uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkiolnego w Ostrszowicach w składzie – Emilia Wyka, Milena Błażkiewicz, Weronika Radzińska, Lena Błażkiewicz, Wiktoria Wojdyło, Dawid Pasternak, Kamil Błażkiewicz, Mikołaj Połcik, Szymon Pasternak oraz Mariusz Galik.

    Nasi podopieczni od początku zmagań wykazywali wysoką formę. W meczach eliminacyjnych pokonali szkoły z Lublina, Krakowa oraz Rzeszowa. W meczu ćwierćfinałowym po dogrywce zwyciężyliśmy szkołę z Żar. Niestety w meczu półfinałowym musieliśmy uznać wyższość przeciwników z Rudy Śląskiej. W pojedynku o brązowy medal los przydzielił nas z grupowymi rywalami z Lublina. I tym razem nasi zawodnicy pokazali charakter w ostatnim meczu wygrywając wysoko na punkty.

    Przede wszystkim wielkie podziękowania dla dzieci, które tego dnia pokazały wielkie serce do walki. Sporo trenowaliśmy do tych zajęć zarówno na lekcjach wychowania fizycznego jak i zajęciach poza lekcyjnych z zapasów. Wielkie podziękowania dla dyrektora szkoły Jacka Dzwolaka, który umożliwia dzieciom realizować swoje pasje. Wielkie podziękowania również dla Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego, który sfinansował przejazd uczniów ze szkoły z Ostroszowic do Warszawy. – powiedział Norbert Warchoł.

 

 Przedstawiciele Finału Ogólnopolskiego Turnieju " Mata w każdej szkole"
Przedstawiciele Finału Ogólnopolskiego Turnieju " Mata w każdej szkole"
Bielawa 2022