Ułatwienia dostępu

W Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Bielawie odbył się Powiatowy Turniej Szachowy dla najstarszych klas szkół podstawowych  i szkół średnich powiatu dzierżoniowskiego.

Pierwotnie był on planowany na 27 kwietnia 2022 r. i związany był ze Świętem Konstytucji 3 Maja, jednak z przyczyn organizacyjnych musiał zostać przesunięty na 27 maja 2022 r. W zawodach wystartowało 34 zawodników reprezentujących II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Dzierżoniowie, Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Bielawie, Zespół Szkół nr 3 im. Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej w Dzierżoniowie, Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie, Szkołę Podstawową nr 4 w Bielawie oraz Szkołę Podstawową nr 10 w Bielawie.

Turniej zaplanowano na 6 rund i rozgrywano go systemem szwajcarskim. Rywalizacja toczyła się w sportowej atmosferze i sprzyjała integracji środowiska uczniowskiego z naszego powiatu. Rywalizacja kształciła umiejętność koncentracji, odporności psychicznej, opanowania, wytrwałości, właściwego wykorzystania czasu i podejmowania decyzji w warunkach ryzyka. Po ostatniej rundzie okazało się, że 4 zawodników uzyskało po 5 pkt i o kolejności musiała zdecydować dodatkowa punktacja. Ostatecznie I i II miejsce w zawodach zajęli reprezentanci II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Dzierżoniowie:  Paweł Hanwerkier i Dominik Pawelec. Trzeci był Arkadiusz Kowanek z Zespołu Szkół nr 3 im. Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej  w Dzierżoniowie a tuż za podium znalazł się reprezentant Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Bielawie – Mateusz Guz.

Impreza odbywała się w ramach grantu oświatowego przyznanego przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie. Warto dodać, że nagrodę dla zwycięzcy ufundował Przewodniczący Rady Miejskiej Bielawy – pan Ryszard Dźwiniel. Pomoc przy organizacji imprezy, w postaci zegarów szachowych, uzyskano także ze strony pana Kacpra Winnickiego i Grupy Rekonstrukcji Historycznej 58 Pułku Piechoty w Dzierżoniowie.

Organizatorem zawodów był pan Andrzej Sepełowski – nauczyciel historii w bielawskim liceum.

Uczestnicy Powiatowego Turnieju Szachowego
Uczestnicy Powiatowego Turnieju Szachowego
Bielawa 2022