Ułatwienia dostępu

25 czerwca zawodnicy UKS "Siódemka" Bielawa wzięli udział w turnieju piłki nożnej Dzierżoniów CUP 2022. Do turnieju przystąpiło 9 drużyn, wśród których nie zabrakło naprawdę mocnych ekip, a były to między innymi takie zespoły jak: Polonia Świdnica, AP Dzierżoniów, Chrobry Głogów, FA Wałbrzych, czy Pogoń Pieszyce.

Piłkarze z Bielawy mimo wczesnej godziny i wysokiej temperatury zaprezentowali się wyśmienicie, zdobywając w turnieju ponad 100 bramek, co jest absolutnym rekordem w całej historii klubu. Brawa należą się również organizatorom za profesjonalne przygotowanie imprezy. Cieszy fakt, że takich wydarzeń jest coraz więcej, bo jak wiadomo sport daje dzieciom szereg korzyści.

Nie są najważniejsze gole i trofea, choć one cieszą. Liczy się przede wszystkim zdrowie. Doskonale wiemy, że sport obok zdrowej diety pozwala utrzymać kondycję fizyczną, która przekłada się na mniejsze ryzyko wystąpienia chorób i otyłości. Dzieci uprawiające sport mają więcej energii, co wpływa na ich codzienne życie oraz wyniki w nauce, dłużej też mogą cieszyć się sprawnością i młodością. Dobre nawyki ukształtowane w dzieciństwie są więc niezbędne do szczęśliwego i zdrowego życia.

Oprac.: Michał Gendera 
UKS SIÓDEMKA BIELAWA

 

Zawodnicy UKS Siódemka Bielawa z medalami
Zawodnicy UKS Siódemka Bielawa z medalami
Bielawa 2022