Ułatwienia dostępu

Od początku bieżącej kadencji Gmina Bielawa realizuje szereg przedsięwzięć prowadzących do wzbogacenia oferty Campingu "Sudety", przy jednoczesnej próbie jej komercjalizacji.


Z uwagi na ograniczone możliwości finansowe budżetu Gminy, sukcesywnie wprowadzane są opłaty za korzystanie z atrakcji turystycznych bielawskiego ośrodka. Wpływy z tego tytułu pozwalają na pokrycie części kosztów związanych z utrzymaniem plaży i odkrytego basenu, opłaceniem ratowników, wywozem nieczystości, sprzątaniem terenu, zapewnieniem zaplecza sanitarnego itd.

Od tego sezonu letniego wprowadzono m.in. opłatę za korzystanie ze strzeżonego kąpieliska i przylegającej do niego plaży. Sprzyjająca pogoda w pierwszych tygodniach wakacji oraz duża frekwencja turystów spowodowały, iż pojawiła się możliwość zakupu, z uzyskanych w ten sposób środków, kolejnej atrakcji dla plażowiczów.

Tym razem, aby wzbogacić i uatrakcyjnić plener zdjęciowy bielawskiego akwenu, a przy okazji wprowadzić odrobinę ochrony przed palącym w pogodne dni słońcem, zakupiono 8 hawajskich parasoli. Ich montaż zaplanowano na pierwszy tydzień sierpnia 2022 r. 

Koszt inwestycji wyniósł 13.600 zł i w całości został pokryty z wpływów za bilety wstępu na plażę, które w lipcu br. wyniosły aż 25.500 zł. 

Przypominamy, że z czerwcowych wejściówek na kąpielisko dofinansowano zakup roweru wodnego ze zjeżdżalnią, który "zakotwiczył" przy pomoście wypożyczalni sprzętu pływającego. Całkowita wartość przedsięwzięcia wyniosła 18.450 zł i w 70 % została sfinansowana ze środków pozyskanych od miłośników kąpieli wodnych i słonecznych.

Wspomnieć również należy, iż posiadacze Karty Bielawianina są zwolnieni z opłaty za wejście na plażę. Oznacza to, że zdecydowana większość uzyskanych przychodów ze sprzedaży biletów pochodzi od turystów spoza Gminy Bielawa.

Parasole hawajskie
Parasole hawajskie
Parasol hawajski
Parasol hawajski
Nad Jeziorem Bielawskim
Nad Jeziorem Bielawskim
Bielawa 2022