Ułatwienia dostępu

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 12.XII.2022 r. Gmina Bielawa sprzedała tor do wakebordingu, który od 2017 r. bez większego powodzenia funkcjonował na Jeziorze Bielawskim. Nabywcą została Bezpieczna Przystań Sp. z o.o. z Warszawy, która w licytacji złożyła najkorzystniejszą ofertę, opiewającą na kwotę 64.575 zł.
 
W styczniu 2023 r. nastąpi demontaż całego wyposażenia toru, natomiast w miejsce szpetnych konstrukcji, na zachodnim brzegu jeziora, wykonana zostanie plaża, na wzór funkcjonującego już od wielu lat kąpieliska przy ul. Plażowej.
 
Stosowny wniosek o umieszczenie w wykazie kąpielisk wydzielonego fragmentu wód powierzchniowych Jeziora Bielawskiego pn. Kąpielisko "Camping Sudety" został złożony 30.XII.2022 r. Pace makroniwelacyjne, nawiezienie piasku oraz montaż "hawajskich"parasoli i pomostów wykonane zostaną wiosną br. 
 
Nowe kąpielisko ma podnieść atrakcyjność bielawskiego Campingu "Sudety" i w efekcie przyczynić się do wzrostu liczby turystów, a w konsekwencji także przychodów do budżetu Gminy. 
 
Warto przypomnieć, że tylko w 2022 r., wpływy za wstęp na kąpielisko pn. "Sudecka Plaża" nad Jeziorem Bielawskim osiągnęły poziom 68.723 zł (12.495 biletów), co jest porównywalne z pięcioletnimi przychodami wakeboardingu.
 
Bezpłatny wstęp na nową plażę będą mieli posiadacze Karty Bielawianina zaś pozostałe osoby będą partycypować w kosztach utrzymania kąpieliska kupując bilety wstępu. 

tor wakeboard
tor wakeboard


plaza
plaza


 

--
Bielawa 2022