Ułatwienia dostępu

W dniach 9-10.09.2022 w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Sumo. W zawodach rywalizowało 200 zawodników z 25 klubów.

UKS IRON BULLS Bielawa w zawodach reprezentowali : Weronika Radzińska 45 kg, Lena Błażkiewicz 50 kg, Nadia Kurcab 55 kg, Wiktoria Chałada 55 kg, Weronika Wierzbicka 60 kg, Lena Statkiewicz 65 kg, Aleks Osak 55 kg, Michał Łakomski 60 kg, Jakub Sieradzki 65 kg oraz Kacper Jahn +70 kg.

Świetnie spisały się panie w naszej drużynie zdobywając 3 medale indywidualnie. Złote krążki zdobyły Nadia Kurcab oraz Weronika Wierzbicka. Brązowy krążek wywalczyła Weronika Radzińska. Lena Błażkiewicz, Aleks Osak, Jakub Sieradzki oraz Kacper Jahn uplasowali się na VII pozycjach.

W walkach drużynowych dziewczęta w składzie Kurcab, Wierzbicka, Statkiewicz, Chałada zdobyły brązowy medal. Panowie w składzie Jahn, Sieradzki, Łakomski, Osak uplasowali się na V miejscu. 

W klasyfikacji klubowej kobiet UKS IRON BULLS Bielawa zdobył III miejsce.

Był to świetny występ naszych zawodniczek, które w każdym swoim pojedynku pokazywały wielką wolę walki. Dwa złote medale zdobyte przez Nadię oraz Weronikę mogę przybliżyć je do udziału w Mistrzostwach Europy – powiedział Stanisław Warchoł.

Wyjazd współfinansowany ze środków UM w Bielawie oraz DFS we Wrocławiu. Podziękowania dla sponsorów Autoland Bielawa, Rem-sen materace, Festa Sport. 

 

Laureatki z pamiątkowymi medalami i dyplomami
Laureatki z pamiątkowymi medalami i dyplomami
Bielawa 2022