Ułatwienia dostępu

W dniach 11-13 listopada w Kłodzku odbył się Jesienny Rajd Niepodległościowy Hufca. Pierwszym i zarazem jednym z ważnych elementów świętowania radosnego patriotyzmu był udział harcerzy w uroczystościach na terenie Bielawy, Dzierżoniowa, Pieszyc i Gminy Stoszowice.

Piątkowy rajdowy wieczór poświęcony był poznaniu legend Kłodzka, które zostały zaprezentowane przez drużyny w formie przedstawień, teatru cieni czy w formie filmów. Nie zabrakło również występu naszych zuchów z 26 GZ „Kubusie Puchatki”, które przedstawiły wierszyk „Kto Ty jesteś”. 

W sobotę, która była głównym dniem rajdowym, drużyny uczestniczyły w grze miejskiej, na czele której stał Burmistrz, a zadaniem każdej z drużyn było zbudowanie jednej z budowli miasta Kłodzka. Drużyny podczas wykonywanych zadań na punktach rozlokowanych na terenie miasta zdobywały surowce, które były im potrzebne do zbudowania m.in. zamku, młyna, szkoły, browaru, mostu na rzece Młynówka, banku, fabryki czy też wyjątkowej atrakcji miasta Twierdzy. Sobotni dzień zakończyliśmy wspólnymi patriotycznymi śpiewankami. 

Niedziela to dzień podsumowania, sprzątania ale i wyjątkowej atrakcji, która została przygotowana dla uczestników rajdu, którą była możliwość zwiedzania Twierdzy Kłodzkiej, poznania jej historii i tajemnic. 

Wyjątkowym zakończeniem był apel podsumowujący rajd, który odbył się dzięki uprzejmości właściciela na forcie DON JON kłodzkiej twierdzy oraz salwa armatnia wykonana przy udziale naszych harcerzy. 

W czasie całego rajdu drużyny współzawodniczyły ze sobą. Finalnie podium prezentowało się następująco:
I miejsc- 39 Drużyna Starszoharcerska ENIGMA
II miejsce – 5 DH „Twierdza”
III miejsce – 2 DSH "Wilki"

Organizatorem rajdu był Krąg Instruktorski „BUKI”. 

Zadanie było współfinansowane przez samorząd Bielawy za co serdecznie dziękujemy!

Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej ZHP

Rajd Hufca Ziemi Dzierżoniowskiej ZHP
Rajd Hufca Ziemi Dzierżoniowskiej ZHP
Bielawa 2022