Ułatwienia dostępu

Biegowa i kalendarzowa wiosna coraz bliżej, a sezon biegowych imprez powoli się rozkręca. W wyborze nadchodzących biegowych propozycji warto w najbliższym czasie pomyśleć o starcie w Jeleniej Górze. Kolejną edycję Pólmaratonu Jeleniogórskiego i Jeleniogórskiej Dziesiątki zaplanowano bowiem na 28 kwietnia. Zapisy już trwają.


W tym roku mamy także kolejną odsłonę klasyfikacji Półmaratony Dolnośląskie, w której zawodnicy walczą o medale i statuetki Sudeckiego Muflona. W tej rywalizacji biorą udział cztery dolnośląskie biegi – Nowalijka Półmaraton Ślężański (23 marca), Półmaraton Jeleniogórski (28 kwietnia), Toyota Eko Półmaraton Wałbrzyski (1 września) i RST Półmaraton Świdnicki (finał – 9 listopada). Pierwsza okazja do zdobycia punktów w tej klasyfikacji już w marcu w Sobótce, a kolejna – 28 kwietnia – właśnie w Jeleniej Górze.

Atestowana trasa jeleniogórskiego półmaratonu poprowadzona jest u podnóża Karkonoszy i jest to jeden ze znaków rozpoznawczych tej imprezy. Zima w Kotlinie Jeleniogórskiej już dawno się skończyła i była nawet krótsza niż zazwyczaj, ale mimo to, wysoko w Karkonoszach zima wciąż jeszcze trwa i widok ośnieżonych gór na pewno będzie towarzyszył biegaczom – nawet pod koniec kwietnia.

Start i meta znajdują się w Cieplicach – Zdroju, a trasa biegnie w stronę gór przez jeleniogórski Sobieszów, wkracza na tereny Gminy Podgórzyn, a następnie przez Sosnówkę i Staniszów wraca do jeleniogórskiego uzdrowiska.

Bieg na 10 km rozpoczyna powrót do mety już z Podgórzyna, a oba dystanse poprowadzone są na osobnych pętlach. Start i meta to Plac Piastowski, przy bramie wiodącej do Parku Zdrojowego.

Trasa obu dystansów – jak na bliskość gór przystało – wymagająca i mocno selektywna. To jedna z niewielu w Polsce ulicznych imprez, która przebiega po asfalcie, ale obecność gór jest mocno odczuwalna. 

Na głównym dystansie rozegrane zostaną Mistrzostwa Jeleniej Góry w półmaratonie, na obu dystansach czeka klasyfikacj open, kategorie wiekowe, drużynowe i kategoria Mama – Tata z Wózkiem – w sam raz dla biegających rodziców, którzy chcą zabrać swoje pociechy w biegową podróż malowniczą trasą z widokiem na góry.

Rejestracja zawodników:
https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=8809

Regulamin:
https://jelenia.superbieg.pl/wp-content/uploads/2024/01/Regulamin-Polmaraton-Jelenigorski-2024.docx.pdf

Strona biegu:
https://jelenia.superbieg.pl/

Zapraszamy również na:
https://www.facebook.com/Superbieg


Półmaraton Jeleniogórski - afisz
Półmaraton Jeleniogórski - afisz
Profil Półmaratonu - dystans 10 km
Profil Półmaratonu - dystans 10 km

 

Profil Półmaratonu - dystans 21 km
Profil Półmaratonu - dystans 21 km
Półmaraton - trasa 10 km
Półmaraton - trasa 10 km
Półmaraton - trasa 21 km
Półmaraton - trasa 21 km



REGULAMIN PÓŁMARATONU DOLNOŚLĄSKIEGO - plik pdf

Muflony - afisz
Muflony - afisz

 

https://um.bielawa.pl/pl/
Bielawa 2022