Ułatwienia dostępu


W dniach 8-9.VII.2023 r. odbyła się kolejna edycja "Lines of Bielawa". Do naszego miasta zjechali miłośnicy deskorolki z 72 miast i miasteczek całej Polski (w tym m.in.: z Gdańska, Gdyni, Szczecina, Poznania, Warszawy, Krakowa i Wrocławia). Ponadto do konkursowych przejazdów zgłosili się także skaterzy z Czech, Wielkiej Brytanii i Holandii.Wysoka ranga i prestiż imprezy w środowisku deskorolkowym spowodowała, iż do Bielawy przyjechał także Jan Lankaš, który jest prezesem Czeskiej Asocjacji Skatebordingu, odpowiedzialnym m.in. za czeską deskorolkową kadrę olimpijską oraz za kadrę trenerską. 

Możliwość bezpośredniej rywalizacji z innymi dołożyła uczestnikom zawodów dodatkowej adrenaliny, a spotkania integracyjne i wspólne biwakowanie na polu namiotowym, stworzyły szansę na nawiązanie nowych znajomości i przyjaźni.

Łączny koszt imprezy (w tym m.in.: kontenery toi-toi, ochrona, zabezpieczenie medyczne) zamknął się kwotą 75.323 zł. Z kolei wpływy za pole namiotowe i "wpisowe" za udział w konkursie zamknęły się kwotą 20.340 zł. Oznacza to, że 27,0 % wydarzenia sfinansowane zostało ze środków pozabudżetowych. 

Specjalne podziękowania za duże zaangażowanie i wkład pracy w przygotowanie imprezy należą się przede wszystkim Bońkowi Falickiemu oraz pracownikom Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielawie.Kolejne "Lines of Bielawa" już za niespełna rok. 

Lines of Bielawa
Lines of Bielawa
Bielawa 2022