Ułatwienia dostępu

W niedzielę 10 kwietnia w bielawskim Parku Miejskim odbył się Bielawski Jarmark Wielkanocny. Była to pierwsza tego rodzaju impreza, połączona z II Targami Rarytasów Regionalnych.


Na jarmarku pojawiły się stoiska prowadzone przez bielawskich i regionalnych producentów żywności, artykułów związanych ze świętami wielkanocnymi oraz przez rękodzielników i artystów. Obok serów, wędlin czy regionalnego wina, można było zakupić świąteczne stroiki, upominki. świece zapachowe, mydło, a także obrazy, naszyjniki czy kapcie i torby.

Przez cały czas trwania jarmarku, obok budynku EKO CAFE odbywały się prezentacje artystyczne. Licznie przybyli mieszkańcy mogli usłyszeć i oklaskiwać zespoły: CZERWONA JARZĘBINA, BIELAWIANIE oraz dzieci i młodzież artystycznie uzdolnioną działającą przy Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki, Spółdzielczym Centrum Kultury czy Studiu Piosenki i Tańca Fart w Bielawie.
 
Po raz pierwszy, podczas jarmarku zorganizowano konkurs na "najładniejszą" palmę wielkanocną. Odwiedzający jarmark i EKO CAFE za najlepszą uznali palmę Patrycji Woszczyńskiej i Nataszy Załężnej, drugie miejsce przypadło Andrzejowi Szczypce, a trzecie P. Grzegorczyk.
 
Mimo bardzo zmiennej pogody, jarmark odwiedziło jarmark odwiedziło wiele osób zainteresowanych tego rodzaju inicjatywą. Do zobaczenia za rok.

opr. MOKIS

jarmark wielkanocny w parku miejskim
jarmark wielkanocny w parku miejskim
Bielawa 2022