Ułatwienia dostępu

Warunki pogodowe, które od niedzieli rana były bardzo kapryśne, spowodowały, że tegoroczne Święto Piernika (18.09.2022r.) odbyło się, zgodnie z informacją na afiszu, w Teatrze Robotniczym. Głównym punktem imprezy, jak co roku jest konkurs na wypieki.

W tym roku, mimo, że ogłoszono kategorię "open", królowały zdecydowanie wypieki piernikowe. Została powołana specjalna komisja, w skład której wchodzili: Dyrektorka Szkoły Cechu w Bielawie, Dyrektor MOKiS, przedstawicielka MBP w Bielawie oraz osoba wybrana bezpośrednio z publiczności. Po kilkunastu minutach, z przekazanych do konkursu wypieków, komisja w składnie:
Marta Masyk
Paweł Brzozowski
Maria Kaszczyszyn
Anna Bylicka 
ogłosiła następujący werdykt:

1 miejsce – Agnieszce Bil – talon na 600 zł 
2 miejsce – Sylwii Wierzbickiej – talon na 250 zł 
3 miejsce –  Weronice, Mariolii Miłochnie – talon na 150 zł 


Wyróżnieniami nagrodzono: Magdalena Jagodzińska i Tomasz Domagała  dwuosobowe wejściówki do kina MOKiS.
Ponadto, w ramach Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej, odbył się konkurs "Misterium chleba" organizowany przez Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości.

Specjalnie wystawione pieczywo, przygotowane przez lokalnych piekarzy oceniali uczestnicy imprezy. Ich głosami zwyciężyła piekarnia Andrzeja Bobera z Bielawy. 
Nie zabrakło również występów artystycznych. Na scenie zaprezentowały się zespoły śpiewacze z Powiatu Dzierżoniowskiego: KATARZYNKI z Ostroszowic, GRODZIANIE z Niemczy i GÓRZANIE z Piławy Górnej, duet Maryla i Wacław oraz Bielawska Kapela Podwórkowa.  Kolejne takie "święto" za rok.

Piernik ukazujący herb Bielawy
Piernik ukazujący herb Bielawy


 

Laureaci piernikowego konkursu
Laureaci piernikowego konkursu
Bielawa 2022