Ułatwienia dostępu

Dzień Ziemi powinniśmy obchodzić codziennie, każdego dnia dbać o naszą planetę, chronić ją i działać na jej rzecz.


Niestety, w codziennym wirze obowiązków i zajęć, czasami zapominamy o drobnych uczynkach dla Matki Ziemi. W związku z tym i  światowymi obchodami tego święta (22 kwietnia) uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 postanowili zaangażować się w działania na rzecz naszej planety.

Młodzieży z klas: VI – VIII w tym roku przyświecała myśl: „Nie wyrzucaj, wykorzystaj!”, dzięki czemu stare t-shirty, koszule, swetry czy bluzy nabrały nowej funkcjonalności i nie trafiły na przysłowiowy „śmietnik”. Nadano im drugie życie. Powstały z nich: torby, piórniki, poduszki, organizery biurowe, fartuchy kuchenne i wiele innych.

Dzień Ziemi obchodzili także uczniowie klas: IV – V. Oni przypomnieli sobie wiedzę z klas młodszych i wskazali po 7 drobnych czynności, które mogą przywrócić matce naturze dawny blask. Wybrali się także do lasu, na podwórko lub łąkę.  Zostawili tam ślady dla innych. Proekologicznymi hasłami wykonanymi z: szyszek, kijów , kamieni czy piachu zachęcali do dbania o środowisko.

Nie możemy także zapomnieć o uczniach klas najmłodszych, którzy na lekcjach przyrody dopiero zdobywali wiadomości o planecie, ochronie środowiska i jej znaczeniu dla nas wszystkich. Wykonali oni prace plastyczne nawiązujące do idei postawy dbania o nasz glob.

Zespół przyrodników w naszej szkole postanowił docenić zaangażowanie uczniów w obchody Dnia Ziemi. Miał on jednak nie lada wyzwanie. Pomysłowość, różnorodność i ilość prac przeszła najśmielsze oczekiwania. Udało się jednak podjąć decyzję i wyróżnić poniższe osoby: Emilię Cieślik, Kajetana Ralko, Szymona Majchera, Adama Szymańskiego, Emilię Kończak, Artura Drosia, Biankę Fedko, Kornelię Krawiec, Bartosza Kowalczyka oraz Adriana Łużyńskiego.
                                                                                                     
Gratulujemy raz jeszcze.

Bielawa 2022