Ułatwienia dostępu

1 czerwca w Bielawie w obecności jednej z najpopularniejszych piosenkarek w Polsce, bielawianki i ambasadorki powiatu dzierżoniowskiego - Eleni, uroczyście otwarty został skwer jej imieniem.


Zgodnie ze znanymi wszystkim słowami popularnej piosenki artystki „Po Słonecznej Stronie Życia”, wtorkowe wydarzenie było wyjątkowo słoneczne. Nie tylko za sprawą pięknej pogody, ale przede wszystkim dzięki sporej frekwencji bielawian.

Oficjalnego otwarcia tego miejsca i odsłonięcia ławeczki z rzeźbą Eleni, która, o czym warto wspomnieć, powstała na wniosek mieszkańców Bielawy w ramach Bielawskiego Budżetu Obywatelskiego, dokonał tego dnia wraz z artystą, burmistrz Andrzej Hordyj.

Podczas wydarzenia odbył się także krótki recital Eleni oraz występy artystyczne dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 w Bielawie. Najmłodsi mieszkańcy Bielawy zaprezentowali z kolei przepiękny wiersz o artystce, autorstwa Edyty Tomkiewicz. Po oficjalnej części uroczystości, odbyło się otwarcie muzycznego placu zabaw w tym miejscu.

Skwer Eleni, z pewnością będzie kolejnym, często odwiedzanym punktem turystycznym na mapie naszego miasta i Gór Sowich.

Eleni oraz burmistrz Andrzej Hordyj siedzą na ławeczce dedykowanej artystce z jej rzeźbą. Obok Eleni bukiet czerwonych róż
Eleni oraz burmistrz Andrzej Hordyj siedzą na ławeczce dedykowanej artystce z jej rzeźbą. Obok Eleni bukiet czerwonych róż
Bielawa 2022