Ułatwienia dostępu

26 listopada do Urzędu Miejskiego w Bielawie dotarł miły podarunek od honorowej obywatelki naszego miasta - Eleni. Jest nim wielkoformatowa tablica ze zdjęciem tej znanej w całej Polsce wokalistki wraz z jej zespołem muzycznym, w skład którego wchodzą Konstantinos Tzokas i Aleksander Białous.


Na fotografii znalazła się też własnoręcznie wypisana przez artystkę dedykacja, skierowana do bielawian cyt. "Z pozdrowieniami i podziękowaniami dla mieszkańców Bielawy z całego serca Eleni".


Jest to wyraz wdzięczności tej bielawskiej Gwiazdy za uznanie przez społeczność lokalną jej osiągnięć artystycznych, a przede wszystkim za organizowanie w naszym mieście od 2019 r. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Eleni pn. "Po słonecznej stronie życia" oraz utworzenie w 2021 r. Skweru im. Eleni, którego najważniejszymi elementami są ławeczka i mural z postacią piosenkarki. Eleni bardzo często wraca w swoje rodzinne strony i chętnie odwiedza nowo tworzone miejsca. W bieżącym roku złożyła wizytę m.in. w położonej w Parku Miejskim kawiarence EKO Cafe oraz odwiedziła leżący przy skwerze im. Eleni muzyczny plac zabaw.

Dziękczynna tablica od honorowej obywatelki Bielawy zostanie wyeksponowana w głównym budynku Urzędu Miejskiego (pl. Wolności 1), tuż obok sekretariatu burmistrzów i będzie ogólnie dostępna dla wszystkich mieszkańców naszego miasta.

Eleni z zespołem muzycznym
Eleni z zespołem muzycznym
Bielawa 2022