Ułatwienia dostępu

15 marca 2022roku Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi w Bielawie była organizatorem Miejskiego Konkursu Ortograficznego Uczniów Klas III. Gościliśmy w naszej szkole mistrzów ortografii z bielawskich szkół podstawowych, będących laureatami etapów szkolnych.


Dzieci z wielkim zaciekawieniem i radością przystąpiły do zadań testowych. Miały okazję sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych i interpunkcyjnych w praktyce.  

Trzecioklasiści rozpoczęli zmagania z językiem polskim od dyktanda, które zawierało sporo trudności ortograficznych i wymagało znajomości zasad pisowni. W kolejnych zadaniach na zawodników czekały zagadki, ortograficzne wykreślanki, rebusy , chmurki z wyrażeniami , zdania z lukami oraz wyrazy, których pisownię należało wyjaśnić.

Komisja konkursowa, złożona z nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z poszczególnych szkół, dokładnie sprawdziła prace uczniów i wyłoniła zwycięzców konkursu:

I miejsce- Laura Trzeciak Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi
II miejsce – Hanna Zawada Szkoła Podstawowa nr4 z Oddziałami Integracyjnymi
III miejsce- Julia Sowińska Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi

Wielkie brawa!!!


Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy nagrody książkowe i dyplomy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz Paniom nauczycielkom , które przygotowały swoich uczniów do konkursu, a wyróżnionym dziewczynkom życzymy powodzenia w kolejnym, powiatowym etapie „Ortograficznych potyczek”.

Org. A. Adamczyk, I.Stachera

Laureaci w konkursie "Mały Mistrz Ortografii"
Laureaci w konkursie "Mały Mistrz Ortografii"
Bielawa 2022