Ułatwienia dostępu

Znamy już szczegóły III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Eleni pn. "Po słonecznej stronie życia". Odbędzie się on w Bielawie w dniach 1 - 3.X.2021 r. w Dolnośląskim Inkubatorze Art-Przedsiębiorczości. W konkursie będą mogli wziąć udział zarówno najmłodsi adepci sztuki wokalnej, jak i dorośli artyści. Szczegółowy regulamin przedstawimy niebawem. 


Znamy już także jury, które wyłoni zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych. W skład tego zacnego grona ponownie wejdą.

1. Eleni (przewodnicząca) - urodzona w Bielawie gwiazda polskiej estrady. Ukończyła podstawową i średnią szkołę muzyczną w klasie gitary. Wydała ponad 20 płyt, na których częstym motywem przewodnim są greckie, słoneczne klimaty. Od 2008 r. Eleni jest honorowym obywatelem naszego miasta. W 2021 r., w darze od bielawian, uroczyście odsłonięta została ławeczka z postacią wokalistki, która posadowiona została na skwerze im. Eleni.

2. Joanna Horodko - absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. W 2013 r. artystka uzyskała stopień doktora sztuki na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, a obecnie jest adiunktem Katedry Wokalistyki na Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Pani Horodko jest znaną na całym świecie sopranistką, laureatką licznych konkursów krajowych i zagranicznych.

3. Artur Orzech - polski dziennikarz muzyczny, konferansjer oraz prezenter radiowy i telewizyjny. Od 1992 komentuje dla polskich widzów Konkurs Piosenki Eurowizji. W 2017 r. zasiadł w jury krajowych eliminacji do 15. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Pan Orzech wielokrotnie prowadził Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu oraz Sopot Festival. Wielokrotnie prowadził również galę nagród muzycznych „Fryderyków” oraz rozdania Telekamer. Od 2011 r. zasiada w Radzie Akademii Fonograficznej ZPAV w sekcji muzyki rozrywkowej.

4. Jarosław Wasik - piosenkarz, autor tekstów i kompozytor wykonujący utwory z nurtu piosenki literackiej. Ukończył Wydział Wokalny Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach, kulturoznawstwo na Uniwersytecie Opolskim oraz studia doktoranckie (kulturoznawstwo) w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Pan Wasik jest także członkiem Rady Artystycznej Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie i dyrektorem artystycznym Festiwalu Poetycka Dolina w Warszawie. Od 2013 r. pełni funkcję dyrektora Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem w całej Polsce. Dlatego też, aby ułatwić uczestnikom zdobycie tekstów piosenek i podkładów, które są niezbędne do nagrywania "demówek", Eleni udostępniła część swoich osobistych zasobów. 

Teksty umieszczone zostały na specjalnie utworzonej stronie internetowej Festiwalu. 

http://mokisbielawa.pl/festiwal-eleni/

Z kolei podkłady utworów wysyłane będą w formacie .mp3 na skrzynki e-mailowe osób zainteresowanych udziałem w konkursie. Prośbę o podkłady należy wysyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w treści podając tytuł wybranej piosenki, imię i nazwisko uczestnika oraz kategorię wiekową, w której będzie on występował. 

Pozostałe festiwalowe informacje będziemy podawać na bieżąco.

ELENI FESTIWAL BANER
ELENI FESTIWAL BANER
Bielawa 2022