Ułatwienia dostępu

Po 2 latach przerwy, związanych z pandemią koronawirusa, Gmina Bielawa, w dniach 4-5.VI.2022 r., zorganizowała kolejne - 43. Dni Bielawy. Aby zadowolić jak najszerszą grupę bielawian, w tym roku dobór wykonawców muzycznych odbył się w myśl zasady "dla każdego coś miłego". Stąd też na scenie plenerowej Campingu "Sudety" pojawili się przedstawiciele różnych gatunków muzycznych od disco - polo, przez pop aż po heavy metal.

W szczególności program Dni Bielawy przedstawiał się następująco:

✅ 4 czerwca (sobota)
➡️ HBI (Hubert Remin)
➡️ MAKABUNDA
➡️ CHŁOPCY Z PLACU BRONI
➡️ NOCNY KOCHANEK
✅ 5 czerwca (niedziela)
➡️ SARA JAMES
➡️ ELENI
➡️ PIĘKNI I MŁODZI
➡️ LANBERRY

Ponadto, na tzw. "małej scenie", swój repertuar wokalno-teaneczny mogły zaprezentować bielawskie dzieci, młodzież, dorośli oraz seniorzy. Występy te cieszyły się również bardzo dużą popularnością. Wstęp na wszystkie koncerty był nieodpłatny.

Szeroka oferta artystyczna oraz wymarzona, słoneczna pogoda sprawiły, że na Dniach Bielawy bawiły się nie tylko tysiące mieszkańców naszego miasta, ale także okolicznych gmin i powiatów. 

Co ciekawe większość występujących w Bielawie gwiazd, zamieściło na swoich profilach społecznościowych fotki z Campingu "Sudety". Tym samym bielawski ośrodek zyskał bardzo szeroką promocję w nowych grupach docelowych. Dzięki temu liczba turystów odwiedzających nasze miasto powinna systematycznie się powiększać.

Łączny koszt imprezy (w tym tantiemy dla artystów, scena, światła, nagłośnienie, agregat, ochrona, garderoby, toi toi) zamknął się kwotą 312.115,70 zł. Z kolei wpływy od sponsorów oraz za gastronomię zamknęły się kwotą 46.740 zł. Oznacza to, że 15,0 % wydarzenia sfinansowane zostało ze środków pozabudżetowych.

Kolejne Dni Bielawy już za niespełna rok.


dni bielawy - publika
dni bielawy - publika


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bielawa 2022