Ułatwienia dostępu

Konsekwentna polityka tworzenia infrastruktury technicznej (drogi, parkingi, przełącza mediów itp.) i społecznej (żłobki, przedszkola, place zabaw, miejsca rekreacji i wypoczynku) powoduje, że w naszym mieście chcą się osiedlać nowi mieszkańcy.


W ślad za zgłaszanym zapotrzebowaniem na lokale mieszkalne pojawiają się w Bielawie kolejni developerzy, którzy w rosnącym popycie widzą szanse biznesowe dla swoich firm budowlanych.

W III kwartale 2021 r. burmistrz spotkał się z lokalnym przedsiębiorcą, który planuje przy ul. Tulipanowej (osiedle "Sowie Wzgórza") wybudować nowy, wielorodzinny budynek developerski.

Charakterystyka obiektu:
  • 62 lokale mieszkalne o różnych powierzchniach użytkowych,
  • 60 podziemnych miejsc garażowych,
  • 35 naziemnych miejsc postojowych,
  • komórki lokatorskie,
  • 2 klatki schodowe,
  • mieszkania w większości z balkonami z widokiem na Góry Sowie,
  • do mieszkań na parterze będą przylegały ogródki,
  • lokale na ostatnim piętrze będą wyposażone w tarasy dachowe.
Szacunkowa wartość inwestycji opiewa na kwotę 20.000.000 zł. Jej realizację zaplanowano na rok 2022.

W bieżącej kadencji samorządu tj. w latach 2019 - 2021, dzięki inwestycjom Spółdzielni Mieszkaniowej, Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. oraz prywatnego developera powstało w Bielawie 5 nowych budynków wielorodzinnych, w których znajduje się w sumie 187 lokali mieszkalnych.

Uwzględniając wyżej opisaną inwestycję, a także kolejne zamierzenia budowlane TBS Sp. z o.o. oraz innych prywatnych developerów należy stwierdzić, że w ciągu najbliższych 2-3 lat powstanie w Bielawie ponad 600 nowych mieszkań zlokalizowanych w budynkach wielorodzinnych.

Działanie to jest zgodnie z celem operacyjnym nr 7.6 "Przygotowanie atrakcyjnej oferty inwestycyjnej, przeznaczonej pod zabudowę jednorodzinną i wielorodzinną w celu uzyskania dodatniego bilansu migracji ludności", zapisanym w Strategii Rozwoju Bielawy.

Projekt budynku wielorodzinnego
Projekt budynku wielorodzinnego
Projekt budynku wielorodzinnego - widok z góry
Projekt budynku wielorodzinnego - widok z góry
Bielawa 2022