Ułatwienia dostępu

Już niebawem kompleksowo zmodernizowany zostanie wyłączony z eksploatacji, były obiekt przemysłowy Zakładów „Bielbaw” w Bielawie.


Inkubator Przedsiębiorczości ICT będzie uzupełnieniem działalności Dolnośląskiego Inkubatora Art-Przedsiębiorczości, który znajduje się w 2 sąsiadujących budynkach. W obiekcie powstanie wielofunkcyjna sala multimedialna, w której odbywać się będą: przeglądy filmowe, festiwale czy koncerty z prawdziwego zdarzenia. Będzie to także trzecia już sala kinowa w mieście z możliwością wyświetlania filmów 3D, posiadająca system dźwięku przestrzennego DTS.

Obecnie, dobiegają końca prace projektowe. Następnym etapem będzie złożenie wniosku o pozwolenie na budowę i rozpoczęcie procedury przetargowej. Od rozpoczęcia prac budowlanych, szacowane zakończenie inwestycji to marzec 2023 roku.

Jako, że kultura i przedsiębiorczość to jedne z filarów kierunkowych rozwoju miasta, Bielawie udało się pozyskać na tę inwestycję aż 80 procentowe dofinansowanie. Zadanie warte ponad 15.000000 zł, gmina sfinansuje z własnych środków kwotą tylko 3.000000 zł.

Realizacja projektu będzie działaniem komplementarnym w stosunku do inwestycji polegającej na kompleksowej przebudowie ulic W. Grabskiego, Teatralnej, Strażackiej i Cmentarnej. Cała inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca 2023 r.

DOLNOŚLĄSKI INKUBATOR ICT
DOLNOŚLĄSKI INKUBATOR ICT
Bielawa 2022