Ułatwienia dostępu

Od dzisiaj, zapraszamy na nową stronę miasta. Serwis um.bielawa.pl jest zaprojektowany według nowoczesnych standardów, czytelny, bogaty w informacje i przede wszystkim przyjazny oraz w pełni dostosowany dla użytkowników z niepełnosprawnościami.

Obecnie obowiązujące standardy WCAG.2.1. - Web Content Accessibility Guidelines, czyli zalecenia dotyczące tworzenia dostępnych serwisów internetowych, określają wytyczne, jak powinna zostać zaprojektowana strona internetowa, aby była łatwa w odbiorze dla osób ze specjalnymi potrzebami. Chodzi m.in. o osoby niewidome, słabo widzące oraz z innymi niepełnosprawnościami. Nowa strona miasta jest w pełni dostosowana do tych wymagań.

Dodatkową zaletą strony jest nie tylko świeży efekt wizualny, ale także szybki dostęp do najczęściej poszukiwanych treści z takich dziedzin jak: gospodarka, administracja, turystyka, kultura i sport czy ekologia. Na stałe, z łatwym dostępem do informacji, zaprojektowane zostały także cztery, strategiczne dla miasta filary rozwoju: GOSPODARKA, TURYSTYKA, EKOLOGIA oraz KULTURA I SPORT.

Oprócz tego, w dolnej części strony znaleźć można wszystko co ważne dla Mieszkańca, a także miejsca, szczególnie warte odwiedzenia dla Turysty.

Nowa odsłona serwisu funkcjonuje od 17 maja. Można z niej oczywiście korzystać także z urządzeń mobilnych – smartfonów i tabletów.

Wszelkie sugestie i propozycje, które mogłyby dodatkowo ulepszyć funkcjonalność serwisu, można kierować na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


zrzut ekranu strony um.bielawa.pl
zrzut ekranu strony um.bielawa.pl


Bielawa 2022