Ułatwienia dostępu

Po Nowym Roku odnotowaliśmy znaczny spadek temperatur, wobec czego policjanci z Bielawy i Pieszyc realizują wzmożone działania ukierunkowane na przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych i bezradnych, ale również osób pod wpływem alkoholu.W ramach akcji "Zima 2021/2022" funkcjonariusze, a w szczególności dzielnicowi  wraz z pracownikami OPS i w przypadku Bielawy Straży Miejskiej na bieżąco kontrolują i będą kontrolować miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Zwracana jest również uwaga na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, gdyż to właśnie one są najbardziej narażone na zamarznięcie. Wszystkie działania mają charakter pomocowy i w związku z tym policjanci, w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, udzielają informacji oraz wszelkiego wsparcia w dotarciu do placówek pomagających bezdomnym oraz innym osobom wymagającym opieki.


W przypadku ujawnienia osób bezdomnych w sytuacjach zagrażających ich życiu i zdrowiu funkcjonariusze ułatwiają im dotarcie do noclegowni, schroniska dla bezdomnych lub do miejsc gdzie otrzymają niezbędną pomoc.
Dlatego zwracamy się z apelem do mieszkańców naszego powiatu o przekazywanie policji oraz pracownikom socjalnym wszystkich informacji dotyczących osób bezdomnych, zagrożonych bezdomnością oraz ludzi starszych, samotnych, ubogich. Nie bądźmy nieczuli również na osoby nietrzeźwe, które przebywają na mrozie. Wspólnie możemy im pomóc.

Oprac.:
kom. Marcin Ząbek
Oficer Prasowy
KPP Dzierżoniów

Funkcjonariusz Policji na terenie ogrodów działkowych
Funkcjonariusz Policji na terenie ogrodów działkowych
Bielawa 2022