Ułatwienia dostępu

Szanowni Państwo,
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" wspólnie z Kancelarią Sendero Tax&Legal  zaprasza na webinarium „Gospodarowanie odpadami w firmie”, który odbędzie się 26 września 2023 r. w godzinach 10:00 - 12:00.

Zapraszamy Państwa na cykl webinarów pt.: z Anną Wieczorek o ochronie środowiska w przedsiębiorstwie.
Podczas pierwszego spotkania przedstawimy najważniejsze regulacje dotyczące gospodarowania odpadami w firmie, w tym dotyczące obowiązków przedsiębiorców związanych z prawidłową gospodarką odpadami, ich ewidencją i sprawozdawczością. 
Uczestnicy webinaru dowiedzą się, m.in. na co zwracać uwagę, zawierając umowę na odbiór odpadów oraz jakie kary grożą przedsiębiorcom za niewłaściwe zarządzanie odpadami. 
Przybliżymy również Państwu koncepcję gospodarki obiegu zamkniętego i wyjaśnimy, dlaczego warto wdrożyć ją w swojej firmie. 

AGENDA
    1. Podstawowe regulacje prawne w zakresie gospodarki odpadami i ich zastosowanie
    2. Pojęcia – definicje stosowane w gospodarce odpadami i związane z nimi trudności.
    3. Najważniejsze obowiązki w zakresie gospodarki odpadami.
    4. Ewidencja i sprawozdawczość odpadów.
    5. Podstawowe sankcje prawne w gospodarce odpadami.
    6. GOZ – Gospodarka obiegu zamkniętego – wyzwanie przyszłości. 
 
Spotkanie poprowadzą dla Państwa:
Anna Wieczorek, radca prawny
Radca prawny z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym. Jest liderem praktyki obrotu nieruchomościami Sendero a także partnerem odpowiedzialnym za doradztwo w zakresie procesu inwestycyjnego, w tym w zakresie prawa ochrony środowiska. Doradza w sprawach dotyczących prawa ochrony środowiska i ochrony przyrody, udzielając wsparcia zarówno na etapie planowania i przygotowania inwestycji, jak również codziennego prowadzenia przedsiębiorstwa. Pomaga Klientom identyfikować istotne obszary z powyższego zakresu, które należy uwzględnić przy przeprowadzaniu istotnych transakcji. 
Patrycja Kujawa, aplikant radcowski
Specjalizuje się w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców, w szczególności w zakresie zagadnień związanych z nieruchomościami oraz ochroną środowiska. Przygotowuje opinie, informacje prawne, i pisma procesowe w zakresie gospodarki odpadami i prawa ochrony środowiska.

ZAREJESTRUJ SIĘ KLIKAJĄC W GRAFIKĘ:

Grafika
Grafika

LINK DO REJESTRACJI:

TUTAJ

 

Bielawa 2022