Ułatwienia dostępu

Po ubiegłorocznych, bardzo udanych Dniach Bielawy, w pierwszy weekend czerwca bieżącego roku ponownie zorganizowano uroczyste dni miasta. Tym razem imprezy kulturalne i sportowe połączono z obchodami 50. rocznicy powstania zbiornika wodnego "Sudety."Aby zadowolić jak najszerszą grupę bielawian, dobór wykonawców muzycznych odbył się w myśl zasady "dla każdego coś miłego". Stąd też na scenie plenerowej Campingu "Sudety" pojawili się przedstawiciele różnych gatunków muzycznych od shanty, przez pop aż po rap. 

W szczególności program Dni Bielawy przedstawiał się następująco:

3 czerwca (sobota)
SFMN
HBI & MZ
THE NIEROBBERS
BRYSKA
4 czerwca (niedziela)
POLONEZIAKI
ROXANA WĘGIEL
SMOLASTY

Ponadto swój repertuar wokalno-teaneczny mogły zaprezentować bielawskie dzieci, młodzież, dorośli oraz seniorzy. Występy te cieszyły się również bardzo dużą popularnością.
Wstęp na wszystkie koncerty był nieodpłatny. 

Szeroka oferta artystyczna oraz wymarzona, słoneczna pogoda sprawiły, że na Dniach Bielawy bawiły się nie tylko tysiące mieszkańców naszego miasta, ale także okolicznych gmin i powiatów. Co ciekawe większość występujących w Bielawie gwiazd, zamieściło na swoich profilach społecznościowych fotki z Campingu "Sudety". Tym samym bielawski ośrodek zyskał bardzo szeroką promocję w nowych grupach docelowych. Dzięki temu liczba turystów odwiedzających nasze miasto powinna systematycznie się powiększać. 

Łączny koszt imprezy (w tym tantiemy dla artystów, scena, światła, nagłośnienie, agregat, ochrona, garderoby, toi toi) zamknął się kwotą 323.029 zł. Z kolei wpływy od sponsorów zamknęły się kwotą 37.900 zł. Oznacza to, że 11,7 % wydarzenia sfinansowane zostało ze środków pozabudżetowych. 

Specjalne podziękowania za duże zaangażowanie i wkład pracy w przygotowanie imprezy należą się wszystkim pracownikom Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielawie.
Kolejne Dni Bielawy już za niespełna rok.

 

tłumy bawiące się przed sceną wieczorem
tłumy bawiące się przed sceną wieczorem
Bielawa 2022