Ułatwienia dostępu

Od początku bieżącej kadencji samorządu, podejmowane są intensywne działania, przyczyniające się do wzrostu atrakcyjności oraz popularności bielawskiego Campingu "Sudety". W poście pt. "Camping "Sudety" w Bielawie - dobry produkt turystyczny reklamuje się sam", opublikowanym 11.VIII.2023 r., przedstawionych zostało szereg działań marketingowych podejmowanych od początku br. przez Gminę Bielawa, a także szeroki wachlarz działań komplementarnych, realizowanych nieodpłatnie przez sektor komercyjny.
 
Działania te przyniosły wymierny efekt zarówno w przestrzeni materialnej (wyrażonej w ilości turystów odwiedzających bielawski ośrodek), a także w przestrzeni wirtualnej (mierzonej ilością odwiedzin strony campingsudety.com.pl).

Zainteresowanie internatów ofertą Campingu "Sudety" było tak duże, że pod koniec lipca 2023 r. pojawiły się problemy w działaniu stron internetowych OSiR Bielawa tj. osir.bielawa.pl oraz campingsudety.com.pl. Utrudnienia związane były z przekroczeniem limitu "requestów" dla posiadanego serwera. W statystykach za lipiec 2023 r. odnotowano bowiem aż 2.731.397 zapytań.
Request to żądanie dostępu do zasobów dynamicznych lub statycznych. Jedno wywołanie adresu (czyli po prostu otwarcie strony) może wywoływać wiele requestów np. poprzez otwieranie kolejnych zakładek lub zdjęć.

Poniżej informacja od hostingodawcy: 

"Utrudnienia w działaniu stron wynikały z przekroczenia ilości zapytań o zasoby serwera. Z analizy ruchu na usłudze hostingowej Państwa serwera wynika, iż parametr bezpieczeństwa w postaci ilości requestów jest przekraczany. Limit dzienny dla Państwa usługi wynosi 20.000 zapytań, a np. w dniu 13.07.2023 r. odnotowaliśmy aż 100.688 requestów."

Do tej pory taka sytuacja nie miała miejsca i świadczy o bardzo dużym zainteresowaniu serwisami elektronicznymi związanymi z turystyką i sportem w naszym mieście. Na szczęście licznik requestów został wyzerowany z dniem 1.VIII. br. i strony Campingu "Sudety" działają ponownie jak należy. Jeśli sytuacja powtórzy się i w sierpniu 2023 r., to na przyszły sezon zostaną zwiększone limity ilościowe dostępu do campingowej witryny internetowej.

campingsudety
campingsudety
Bielawa 2022