Ułatwienia dostępu

1 marca 2020r., w bielawskim Parku Miejskim została uruchomiona kawiarenka pn. EKO Cafe, która oferuje swoim klientom wszelkie słodkości, napoje zimne i gorące, lody, ciepłe przekąski itp.Konsekwentne urozmaicanie przez Gminę Bielawa oferty rekreacyjnej parku poprzez uruchomienie m.in.:

- miasteczka rowerowego 
- wypożyczalni rowerów, hulajnóg i gokartów 
- lodowiska plenerowego 
- tężni solankowej 
spowodowało, że z parkowej kawiarenki zaczęło korzystać coraz więcej bielawian i turystów. 

Aby podnieść walory estetyczne oraz funkcjonalność EKO Cafe, w IV kwartale 2022 r. obiekt ten został poddany gruntownej metamorfozie. Zmiany dotyczyły zarówno sali konsumpcyjnej, jak i bufetu. 

Ponadto, aby rozszerzyć wachlarz oferowanego asortymentu do oferty kawiarenki wprowadzone zostały wyroby chmielowe z bielawskiego browaru oraz produkty winogronowe z Winnicy Bielawskiej. 

Inauguracyjne otwarcie EKO Cafe po metamorfozie odbyło się 31.XII.2022 r. Zmiana funkcjonalności i wystroju lokalu, a przede wszystkim znaczne rozszerzenie oferty produktowej, istotnie wpłynęły na wzrost przychodów ze sprzedaży parkowej kawiarenki. 

W ciągu pierwszych 6 miesięcy bieżącego roku, działalność działalność gastronomiczna prowadzona w Parku Miejskim przysporzyła do budżetu Gminy Bielawa niemal 2 razy więcej przychodów niż w tym samym przedziale czasu roku ubiegłego. W okresie styczeń - czerwiec 2022 r., osiągnęły one poziom 195.583 zł, zaś w ciągu dwóch pierwszych kwartałów br. wartość ta wyniosła 360.720 zł, co oznacza wzrost o niemal 100 %. 

Z kolei wynik finansowy za obecne półroczne jest dodatni i wynosi 40.109 zł. W porównaniu do zeszłego roku, kiedy w tym samym okresie sprawozdawczym odnotowano zysk w kwocie 8.859 zł, oznacza aż 4,5-krotny wzrost. 
Dodać należy, że efektem wyżej opisanych działań są również 3 stałe miejsca pracy. 

Jesteśmy świadomi, że wysokość osiąganych dochodów jest mocno uzależniona od warunków atmosferycznych, jednak przeprowadzona metamorfoza lokalu, zarówno w zakresie funkcjonalnym, jak i produktowym, ma przyczynić się do zmniejszenia wrażliwości popytu na czynnik pogodowy. Czy założenie to faktycznie się zmaterializuje przekonamy się już w drugim półroczu 2023 r.

Kawiarenka EKO CAFE w Parku Miejskim
Kawiarenka EKO CAFE w Parku Miejskim
Bielawa 2022