Ułatwienia dostępu

Po rewelacyjnej grze w II lidze i awansie do I ligi piłki nożnej kobiet w sezonie 2022/23 nie było już tak łatwo. Przez cały czas nasze dziewczyny lokowały się w dolnej części tabeli.


Dzięki świetnemu finiszowi udało się utrzymać SKP Bielawiankę w I lidze. Nasza drużyna w decydujących meczach z bezpośrednimi rywalkami w walce o utrzymanie najpierw, po dramatycznym meczu, wygrała w Łodzi z tamtejszym UKS SMS II 4:3, a później, już w Bielawie (28 maja) wygrała z Ząbkovią Ząbki 3:1. Do 70. minuty nasze dziewczyny przegrywały wprawdzie 0:1, ale później rozpoczął się koncert gry naszej drużyny i po bramce Katarzyny Brzeskiej z rzutu karnego i 2 golach Karoliny Tylak utrzymaliśmy dla Bielawy I ligę. Brawo nasze dzielne dziewczyny! Gratulacje. I trzymamy kciuki za następny sezon!


Piłka nożna seniorzy. Na skutek reorganizacji IV ligi połowa drużyn z dolnej części tabeli została zdegradowana do ligi okręgowej, w tym też i nasza drużyna. Jakimś, choć niewielkim, pocieszeniem jest to, że znaleźliśmy się wśród wielu znanych klubów takich np. jak AKS Strzegom, Nysa Kłodzko, Orzeł Ząbkowice czy Górnik Wałbrzych.


Liga juniorów starszych. Nasi juniorzy pod okiem trenera Tomasza Owczarka wywalczyli w imponującym stylu awans do wojewódzkiej ligi juniora starszego. Wygrali bowiem 22 spotkania (na 24 rozegrane), strzelając przeciwnikom 127 goli. Dzięki temu będziemy mogli już niedługo oglądać juniorskie drużyny takich marek jak Śląsk Wrocław, Ślęza Wrocław, Górnik Polkowice.


Juniorzy młodsi. Pod wodzą trenera Pawła Słoneckiego zdominowali 2.grupę w III lidze okręgowej. Wygrali 15 z 16 spotkań przy bilansie bramkowym 113:12. Do pełni szczęścia zabrakło jednak awansu do ligi wojewódzkiej. W barażach przegrali bowiem w Wałbrzychu 0:4 z Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych. W rewanżu w Bielawie wygrali już 4:2, ale nie wystarczyło to do awansu. Mimo tego naszym juniorom należą się wielkie brawa i gratulacje za świetną postawę.


Wychowanek i były piłkarz Bielawianki, a później Śląska Wrocław i reprezentacji Janusz Góra został dyrektorem Akademii Piłkarskiej WKS Śląska Wrocław. Gratulujemy Panu Januszowi i życzymy sukcesów.


28 czerwca br. Walne Zebranie Stowarzyszenia wybrało nowy zarząd na 4-letnią kadencję. Prezesem Zarządu pozostał Patryk Hałaczkiewicz, wiceprezesem Mariusz Tylak. Członkami zarządu zostali Remigiusz Markowski, Sebastian Radziemski i Karolina Tylak.

 

Drużyna SKP Bielawianka Bielawa po wygranym meczu z Ząbkovią Ząbki dającym utrzymanie w 1 lidze kobiet
Drużyna SKP Bielawianka Bielawa po wygranym meczu z Ząbkovią Ząbki dającym utrzymanie w 1 lidze kobiet

 

Zawodniczki dziękujące kibicom za wsparcie w trakcie całego sezonu 1 ligi
Zawodniczki dziękujące kibicom za wsparcie w trakcie całego sezonu 1 ligi
Bielawa 2022