Ułatwienia dostępu

10.VI.2023 r. w Bielawie odbył się VI Bieg Gladiatora. Do naszego miasta zjechali miłośnicy sportów ekstremalnych ze 155 miast i miasteczek całej Polski (w tym m.in.: z Warszawy, Krakowa, Zielonej Góry, Wrocławia). Z 726 zgłoszeń, do rywalizacji przystąpiło ostatecznie 663 uczestników, którzy w pocie czoła mogli zmierzyć się z własnymi słabościami.Trasa biegu prowadziła przez teren Campingu "Sudety", zakamarki ruin po byłych zakładach włókienniczych "Bielbaw" oraz przez bezdroża pobliskich Gór Sowich. Z kolei dla najmłodszych adeptów ekstremalnego wysiłku przygotowano 1 km pętlę z przeszkodami dostosowanymi do ich możliwości i sprawności. 

Możliwość bezpośredniej rywalizacji z innymi dołożyła uczestnikom biegu dodatkowej adrenaliny, a spotkania integracyjne stworzyły szansę na nawiązanie nowych znajomości i przyjaźni. 

Łączny koszt imprezy (w tym opieka medyczna, opieka GOPR, opłaty dla Nadleśnictwa Świdnica, wypożyczenie przeszkód, materiały graficzne, posiłki, obsługa) zamknął się kwotą 125.000 zł. 

Z kolei wpływy z opłat startowych oraz wpłat od sponsorów zamknęły się kwotą 81.859 zł. Oznacza to, że 65,5 % wydarzenia sfinansowane zostało ze środków pozabudżetowych. 

Specjalne podziękowania za duże zaangażowanie i wkład pracy w przygotowanie imprezy należą się wszystkim pracownikom bielawskich OSiR, MOKiS i Urzędu Miejskiego. Gladiatorzy bardzo dobrze odebrali bielawską gościnność i już dziś zapowiedzieli przyjazd na VI edycję biegu. Oczywiście czekamy na nich z otwartymi ramionami.

 

Bieg Gladiatora
Bieg Gladiatora
Bielawa 2022