Ułatwienia dostępu

W tym roku mija 50 lat od momentu przekazania do użytkowania Jeziora Bielawskiego/zbiornika wodnego "Sudety". Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie - MOKiS postanowił zorganizować specjalną wystawę z tej okazji.

Poproszono mieszkańców Bielawy o udostępnienie z prywatnych archiwów zdjęć wykonanych na terenie obecnego akwenu, zarówno przed jak i w trakcie oraz po wybudowaniu i przekazaniu w użytkowanie. Odzew nie był może zbyt szeroki, jednak materiały, które zostały przekazane były tak wartościowe i ciekawe, że udało się przygotować bardzo atrakcyjną wystawę związaną z naszym jeziorem. Prezentację uzupełniły fotografie nagrodzone w konkursie fotograficznym "Jezioro bielawskie w obiektywie". 

Wystawa została zaprezentowana na terenie Campingu SUDETY podczas Dni Bielawy. Jak można było zauważyć, przez te dwa dni obejrzały ją setki widzów. Przyznamy, że sami jesteśmy mile zaskoczeni zainteresowaniem, jakie wzbudziła. Dlatego też postanowiliśmy, że wystawa ta pojawi się na dłużej i będzie wystawiona w holu Teatru Robotniczego. Ponieważ wystawione na warunki atmosferyczne materiały trochę ucierpiały, po naprawie i usunięciu szkód, plansze na dłużej będą udostępnione do oglądania. O czasie uruchomienia tej wystawy poinformujemy w osobnym poście. 


Korzystając z okazji pragniemy podziękować wszystkim, którzy przekazali nam swoje zdjęcia, są to Panowie: Tadeusz Łazowski, Kazimierz Szczepaniak, Marcin Lichnowski rodziny: Brzezińskich, Pajdów, Rogackich, Szeremetów, Wilińskich, Łysoniów, Wojciechowskich, Zająców oraz PZW oddz. Bielawa i PZW oddz. BIELTEX. 

Jubileuszowa wystawa zdjęć Jeziora Bielawskiego
Jubileuszowa wystawa zdjęć Jeziora Bielawskiego
Bielawa 2022