Accessibility Tools

W Szklarskiej Porębie w terminie 26-30 marca 2025r. odbyły się XLII Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach 100-polowych.

 Podczas mistrzostw uczestnicy rozegrali trzy turnieje: w grze klasycznej na długi czas, grze aktywnej i grze błyskawicznej. 

Zawodnicy każdego dnia od rana do wieczora toczyli zacięte partie nad warcabnicami, starali się uzyskać jak najlepsze wyniki i sprawdzali swój poziom na tle rówieśników z całego kraju trenujących tę samą dyscyplinę.

Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie bielawskich szkół podstawowych, trenujący w szkole warcabowej "PEREMOGA" MI Ivana Antonenko.

Krzysztof Delalicz de Laval - Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi w Bielawie - zawodnik klubu UKS Roszada Lipno. Wywalczył tytuł Wicemistrza Polski Juniorów do lat 16, pozostanie w Kadrze Narodowej i możliwość reprezentowania kraju podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w sierpniu we Włoszech oraz Młodzieżowych Mistrzostw Świata w październiku w Turcji

Maja Łukanowicz - Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Bielawie - zawodniczka klubu UKS Komorzanka Komorze. Wywalczyła piąte miejsce w Polsce wśród Juniorek do lat 13, awans do Kadry Polski i możliwość reprezentowania kraju na wybranych turniejach międzynarodowych. Podwyższyła kategorię warcabową do II oraz uzyskała ranking PZWarc B2020.

Patryk Delalicz de Laval - Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi w Bielawie - zawodnik klubu UKS Roszada Lipno. Zajął dziewiąte miejsce w Polsce wśród Juniorów do lat 13. Dodatkowe sukcesy to uzyskanie III kategorii oraz podniesie rankingu warcabowego o 17 punktów.

Wszyscy włożyli bardzo dużo pracy i czasu w odpowiednie przygotowanie do Mistrzostw Polski. 
Serdecznie gratulujemy zaangażowania i osiągniętych wyników oraz życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu swojej pasji!

Rozgrywki w warcabach
Rozgrywki w warcabach
https://um.bielawa.pl/pl/
Bielawa 2022