Informacje o pandemii
Bielawski Budżet Obywatelski 2020 - wyniki głosowania
W terminie od 6 lutego do 8 marca br., przeprowadzone zostało głosowanie, mające na celu wybór projektu, który będzie zrealizowany w ramach Bielawskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 r. Na ten cel w br. do wykorzystania jest aż 200.000 zł.
Przypominamy, że zespół ds. BBO do tego etapu dopuścił 3 wnioski:

1. „Bawmy się razem” - projekt dotyczy wyposażenia placu zabaw przy ul. Wiejskiej w nowoczesne urządzenia dla dzieci, również niepełnosprawnych. Znajdą się tam m.in.: piaskownica, tablice edukacyjne, tablica dzwonków rurowych oraz bębenki. Oprócz tego - bezpieczna huśtawka, tzw. bocianie gniazdo, czy trampoliny na poziomie ziemi. Dla większych dzieci dostępna będzie również piramida z lin. Na placu zabaw zamontowany zostanie także monitoring
2. Skwer im. Eleni - w ramach projektu teren zielony, położony w pobliżu budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielawie, zostanie poddany modernizacji, w tym planuje się montaż ławeczki z postacią Eleni, a na ścianie pobliskiego budynku wielorodzinnego ma powstać mural, także z wizerunkiem Eleni. Ponadto zakupione zostaną urządzenia zabawowe dla najmłodszych dzieci.
3. "Street-Art Festiwal" Bielawa - przedsięwzięcie polegać będzie na zorganizowaniu happeningu plenerowego, w trakcie którego zmodernizowany zostanie mural znajdujący się na betonowym murze, zlokalizowanym przy ul. 1-go Maja, na wysokości Parku Miejskiego

W plebiscycie mogli brać udział mieszkańcy Bielawy, którzy ukończyli 16. rok życia. Głosowanie odbywało się elektronicznie. W sumie oddano 851 głosów, w szczególności na:

- „Bawmy się razem” - 283 głosy
- Skwer im. Eleni - 327 głosów
- "Street-Art Festiwal" - 241 głosów

Zwycięzcą tegorocznego plebiscytu został projekt pn. "Skwer im. Eleni". 

Jego łączną wartość oszacowano na 200.000 zł. Dlatego też do realizacji w bieżącym roku wybrane zostanie tylko to zdanie. Jeśli jednak w trakcie jego realizacji pojawią się istotne oszczędności po przetargowe, to wówczas pod uwagę wzięte zostaną kolejne zadania z listy, których wartość oszacowano odpowiednio na 120.000 zł („Bawmy się razem") oraz 45.000 zł ("Street-Art Festiwal").
Bielawski Budżet Obywatelski 2020 - wyniki głosowania