Informacje o pandemii

11 LISTOPADA

BURMISTRZ MIASTA BIELAWA I PRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ BIELAWY

INFORMUJĄ:

Z powodu sytuacji epidemicznej i obowiązujących zasad bezpieczeństwa, w tym roku bielawskie obchody Narodowego Święta Niepodległościodbędą sie w innej formule. Nie będzie corocznego przemarszu ulicami miasta, nie odbędą sie także wydarzenia kulturalne i sportowe organizowane przy okazji obchodów tego święta państwowego. W dniu 11 listopada 2020 r. w godzinach 12.00 - 12.30 przedstawiciele samorządu, instutucji, klubów radnych, ugrupowań politycznych, służb mundurowych i mieszkańcy miasta będą mogli złożyć symboliczne wiązanki kwiatów pod pomnikiem na Placu Kombatantów.

UWAGA! Maksymalnie dwie osoby w delgacji!

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał wolność i suwerenność. 11 listopada 1918 r. Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące działania bojowe I wojny światowej. W tym samym dniu Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich.

11 Listopada - afisz okolicznościowy11 Listopada - afisz okolicznościowy

Wirtualna Sztafeta Niepodległości - 102 lata/km/dla Niepodległej przez 7 rond bielawskich

start/ meta Plac Wolności

11 LISTOPADA 2020

trasę pokonujemy trzymając flagę białoczerwoną jako sztafetę

zapraszamy!

Maszerujemy, biegniemy, jedziemy na rowerze, osoby zainteresowane g rolkach, na deskorolce, proszone są o kontakt hulajnodze itp.

Osoby zainteresowane proszone są o telefoniczny: 509 949 966

• 2020-11-11 00:00