W piątek 8 maja, dyrektorzy bielawskich szkół podstawowych odebrali 30 sztuk wysokiej klasy laptopów. Sprzęt trafił do najbardziej potrzebujących uczniów poszczególnych placówek oświaty. Taki zakup zrealizowany był przez Gminę Bielawa w ramach projektu rządowego pn. „Zdalna Szkoła”. Oficjalnego wręczenia, dokonali tego dnia: burmistrz Andrzej Hordyj oraz senator Aleksandr Szwed.

Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie, zamiast w szkolnych ławach, zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety, wielu z nich nie posiada dostępu do Internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe. Wspomniane laptopy pozwolą choć trochę rozwiązać ten ważny społecznie problem, ponieważ umożliwią, większej niż obecnie grupie bielawskich uczniów, swobodną naukę w systemie zdalnym.

Warto przypomnieć, że dokładna kwota wsparcia dla Bielawy wynosiła 79.999, 20 zł i stanowiła tym samym 100% wartości zadania.

* Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.