•  
  •  

W pierwszych dniach maja, do bielawskiego magistratu dostarczono 7 paczek. Do jednej z nich przytwierdzona została koperta, z której wynikało, że przesyłka została nadana w niemieckim Lingen, będącym od ponad ćwierć wieku miastem partnerskim Bielawy.

Koperta zawierała list przesłany przez Burmistrza Dietera Krone. Nawiązał on do obecnie panującej na całym świecie pandemii koronawirusa. Samorządowcy z Lingen postanowili, w geście solidarności, przesłać dla bielawian 5.000 maseczek zabezpieczających. 

Będą one dystrybuowane za pośrednictwem lokalnych organizacji pozarządowych oraz Straży Miejskiej (tel. 74 83 28 706). 

Przypomnieć należy, że to nie pierwszy przypadek, kiedy niemieccy przyjaciele udzielają pomocy naszemu miastu. Jednym z pierwszych tego typu gestów było obdarowanie bielawskiej Ochotniczej Straży Pożarnej 2 wozami bojowymi. Dość często pomoc udzielana była również Siostrom Augustiankom prowadzącym Specjalny Ośrodek Opiekuńczo-Wychowawczy. 

Obecna sytuacja epidemiologiczna ograniczyła kontakty międzynarodowe jedynie do wymiany korespondencji, a kilka zaplanowanych na pierwsze półrocze 2020 r. spotkań, po obu stronach granicy, zostało odwołanych. Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości pojawi się możliwość przekazania naszym przyjaciołom podziękowań osobiście. 

 

 


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj