Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w bielawskim Parku Miejskim, w sąsiedztwie placu zabaw i siłowni plenerowej, zostanie uruchomione lodowisko sezonowe 1.XII. br. rozpoczęto mrożenie lodu, które biorąc pod uwagę obecnie panującą aurę powinno potrwać 4 dni oraz umiejscowiono pawilon kasowy. Przygotowano również teren pod montaż namiotu szatniowego oraz aby stworzyć świąteczną atmosferę, wykonano okolicznościąwą iluminację.

Lodowa tafla o powierzchni 300 m2 (15 m x 20 m) obudowana została dwustronnymi bandami, na których pojawiły się logotypy Bielawy oraz Campingu "Sudety". Obiekt posiada również własne oświetlenie i nagłośnienie. Jednorazowo będzie mogło z niego korzystać max. 50 osób.

Do dyspozycji miłośników mroźnego szaleństwa, oddana zostanie także wypożyczalnia sprzętu, wyposażona m.in. w 100 par łyżew o różnych rozmiarach, kaski oraz atestowane chodziki do nauki jazdy. 

Lodowisko sezonowe będzie czynne w okresie 5.XII.2021 r. - 28.II.2022 r., w szczególności w dniach: 

- poniedziałek - piątek - w godz. 9.00 - 20.00

- sobota - niedziela - w godz. 10.00 - 21.00

Cena biletów za 1 godzinę korzystania z obiektu wynosić będzie: 

- 10 zł - za bilet normalny
- 5 zł - za bilet ulgowy

Ponadto wypożyczenie jednej pary łyżew kosztować będzie 3 zł/godz.

Uzupełnieniem oferty lodowiska będzie, możliwość korzystania z usług gastronomicznych położonego opodal EKO Cafe, w szczególności z gorących posiłków i napojów.

Przedmiotowe przedsięwzięcie ma przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności turystycznej nie tylko Parku Miejskiego, ale i całego miasta. Zakłada się bowiem, że z lodowiska korzystać będą nie tylko bielawianie, ale także mieszkańcy okolicznych gmin i powiatów. Szacunkowy koszt zadania to niespełna 150.000 zł. Wstępna analiza ekonomiczna pokazała, że przy 30 % frekwencji prognozowane przychody powinny zrównoważyć poniesione nakłady. 

Jeśli przedsięwzięcie to okaże się "trafionym pomysłem", to w kolejnych latach będzie konsekwentnie powtarzane.


tafla lodowisko tafla lodowisko

Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj