Zakończono budowę tężni plenerowej w bielawskim Parku Miejskim. W tym roku, korzystać z niej można tylko do 30 listopada. Później, z uwagi na uwarunkowania temperaturowe, nastąpi przerwa technologiczna, która potrwa aż do wiosny 2022 r. Do tego czasu serdecznie zapraszamy do korzystania z inhalacji solankowych.

Mikroklimat tężni wykorzystywany jest w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmie płuc, nadciśnienia tętniczego. Z kolei inhalacje u ludzi zdrowych powodują wzrost odporności ich organizmów.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 419.638,10 zł. Gminie Bielawa udało się pozyskać na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 331.600 zł, która stanowiła aż 80,0 % kosztów przedsięwzięcia. Wykonawcą zadania była firma AQUARIUS Środa & Holisz Sp. z o.o. z Międzyrzecza Dolnego.

tężnia plenerowa - widok z przodu tężnia plenerowa - widok z przoduZapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj