ikona tasmy filmowej
Od poniedziałku 13 września do środy 15 września, w Bielawie usłyszeć będzie można niecodzienne dźwięki – wybuchy armat czy strzały z karabinów. Ponadto na ulicy Strażackiej zobaczymy tego dnia - czołgi, wojenne ciężarówki oraz wielu statystów. Powodem tego będzie realizacja zdjęć do holenderskiego serialu historycznego pt. "Dziedzic/ Legacy" w reżyserii Diederika von Rooijena, którego producentem z polskiej strony jest Apple Film Production.
Zdjęcia do serialu realizowane będą w folwarku przy ul. Strażackiej 4A, w dniach:

- poniedziałek, 13.09 - w godzinach 8:00 - 18:30
- wtorek, 14.09 - w godzinach 8:00 - 18:30
- środa, 15.09 - w godzinach 11:30 - 22:00

Służby miejskie zostały oczywiście przez organizatorów powiadomione.

Prosimy o wyrozumiałość mieszkańców i zachęcamy do bezpiecznego zajrzenia za kulisy serialu.

*Serial opowiada o wadze dziedzictwa, o pragnieniu nieśmiertelności, którą mają nam zapewnić potomkowie i o tym jakim ciężarem potrafią być takie oczekiwania. O spuściźnie uświadomionej i nieuświadomionej, materialnej i emocjonalnej. O osobistym spadku przekazywanym przez rodzica dziecku.

Serial opowiada o despotach i o tych, którzy są ich wyznawcami, sprawcach i ofiarach - w wirze światowej historii, jak i w domu rodzinnym. W pewnym sensie, serial przedstawia dwie wojny toczące się równolegle: Drugą Wojnę Światową w Europie, ale także, co ważniejsze, wojnę pomiędzy ojcem a synem. Akcja serialu dzieje się na przestrzeni lat 1917 – 1969 w Łotwie, Holandii, Niemczech i Polsce.

Serial realizowany w międzynarodowej obsadzie na terytorium Polski i Holandii. Przewidywany termin realizacji zdjęć w Polsce od 16 sierpnia do 30 października 2021.


Kadr z serialu - dwie postacie (kobieta i mężczyzna, którzy patrzą na siebie) Kadr z serialu - dwie postacie (kobieta i mężczyzna, którzy patrzą na siebie)Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj